“En iyi adaylara sahibiz”

“En iyi adaylara sahibiz”
- Demokrat Parti (DP) Kütahya Milletvekili adayları adaylıkları kesinleştikten sonra ilk kez il ve merkez ilçe ortak toplantısına katılarak il ve merkez ilçe yönetim kurullarıyla buluştular.

- Demokrat Parti (DP) Kütahya Milletvekili adayları adaylıkları kesinleştikten sonra ilk kez il ve merkez ilçe ortak toplantısına katılarak il ve merkez ilçe yönetim kurullarıyla buluştular.
Demokrat Parti il teşkilatına gelen milletvekili adayları parti binasına gelişlerinde alkışlarla karşılandılar. Demokrat Parti İl Başkanı Atila Palangalı ve Merkez İlçe Başkanı Hasan Tüfek, tüm yönetim kurulu üyeleri, partililerle birlikte 12 Haziran'a kadar gece gündüz demeden çalışacaklarını, çalışma programlarını yaptıklarını söyledi.
Demokrat Parti (DP) İl Başkanı Atila Palangalı Kütahya milletvekili adaylarının kesinleştiğini ve ilk kez adayların il ve merkez ilçe teşkilatıyla bir araya geldiklerini belirterek, ayrıca ilçelerde aday tanıtım programları düzenleyeceklerini, bu programlarla milletvekili adaylarının ilçe teşkilatları ve partilerle bir araya geleceğini söyledi. Palangalı, tüm ilçe teşkilatlarının seçime hazır olduğunu, ilçe başkanlarının ve yönetimlerinin 12 Haziran seçimlerinde çok büyük özveri ile çalışma sözü verdiklerini söyledi.
Palangalı, 21 Nisan'da milletvekili adaylarının Ankara'da Demokrat Parti Genel Merkezinde aday tanıtım programına katılacakları, Kütahya il merkezinde ve ilçelerde ayrıca geniş katılımlı aday tanıtım programları yaparak adaylarını kamuoyuna tanıtacakları bilgisini verdi.
“EN İYİ ADAYLARA SAHİBİZ”
Atila Palangalı, milletvekili adaylarının siyaseti en iyi bilen, Kütahya'yı ve sorunlarını en iyi bilen, siyasetin mutfağından teşkilatlardan gelen, donanımlı, üniversite eğitimli, tecrübeli kişiler olduğunu belirterek, “Diğer partilerin aday listelerine bakınca en iyi adayların Demokrat Parti adayları olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim” dedi.
Demokrat Parti İl ve İlçe toplantısının ardında il binasına gelen ve alkışlarla karşılanan adaylar birer konuşma yaparak kendilerini tanıttılar ve düşüncelerini aktardılar.

”BİZİM İKTİDARLARIMIZDA TÜRK ASKERİNİN BAŞINA ÇUVAL GEÇİRİLMEDİ, POLİSİMİZ TOKATLANMADI”
AK Parti iktidarı döneminde Türkiye'nin bir çıkmaza sürüklendiğine dikkat çeken İl Başkanı Atila Palangalı, “Bizim iktidarlarımız döneminde Türk askerinin başına çuval geçirilmedi, polisimiz tokatlanmadı, çiftçimiz, köylümüz, esnafımız, çalışanlarımız bu kadar perişan edilmedi “ dedi.
“HİZMETLERİMİZE HİZMET KATMAK İÇİN VARIZ”
Demokrat Parti birinci sıra milletvekili adayı Hüseyin tüysüz, hizmetleriyle bu ülkenin her yerine damgasını vuran Demokrat Parti, yeniden bu ülkede iktidar olacaktır. Bu ülkenin en köklü, en güçlü siyasi partisi Demokrat Parti'dir. Biz Demokrat Parti'nin yeniden iktidarına inanarak yola çıktık, biz inandık yola çıktık, alnımız ak, başımız dik, hizmetlerimize hizmet katmak için Kırat'ı şahlandırmak için bu yoldayız. Siyasetin içinden geliyoruz. Kütahya'nın sorunlarını da çözüm yollarını da en iyi bilen biziz. ” dedi.
“TÜRKİYE KÖTÜ YÖNETİLİYOR, BÖLÜNMEYE GÖTÜRÜLÜYOR”
Demokrat Parti ikinci sıra adayı Hüseyin Zengin, AKP iktidarına, politikalarına ve Başbakan Erdoğan'ın başkanlık sözlerine sert eleştiriler yönelterek, AKP'nin politikalarının Türkiye'yi bölünmeye götürdüğünü söyledi. Türkiye'nin içinde bulunduğu durumunun iç açıcı olmadığına dikkat çeken Zengin, iktidarın ekonomik açıdan yeterli politikalar üretemediğini, AKP'nin ülkeyi kötü yönettiğini örneklerle açıklayarak, ülke insanının ekonomik açıdan sıkıntılar içinde olduğunu, Demokrat Parti'nin iktidarıyla ve ekonomik politikalarıyla geçmişte olduğu gibi yeniden dar gelirlinin rahat edeceğini, yoksulluğu ortadan kaldıracaklarını söyledi.
“AK PARTİ SÖZ VERDİĞİ TEMEL SORUNLARIN HİÇBİRİNİ ÇÖZEMEDİ”
2002'de AKP'nin seçim bildirgelerinde ve seçim meydanlarında verdiği sözlerin hiçbirinin yerine gelmediğini, sorunlara çözüm bulunamadığını kaydeden 3. Sıra adayı Servet Bilgin, AKP, başta başörtüsü, İmam Hatip Liseleri, Kur'an Kursları ile ilgili sorunları çözeceğini söyleyerek iktidara gelmiş ancak iktidar oldukları 8 senedir bu temel sorunlar çözülememiş, sürüncemede bırakılmıştır” dedi. AKP iktidarı döneminde aile kurumunun aşındığını boşanmaların arttığına dikkat çeken Bilgin, AKP'lilerin dediği gibi ülkedeki ekonomik durum hiç de iç açıcı değildir. Ülkenin yüzde 42'si borçludur. Yüzde 65'i banka kredileri ve borçlarıyla yaşamaktadır” diye konuştu.
Bilgin, AKP'nin AB'yi de sürüncemede bıraktığını , demokrat olmadığını, yaptığı temayül oylamasıyla bunu gösterdiğini, kendi delegesinin tercihine ve demokrasiye saygı duymadığını ifade etti.
“DP MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMANIN ONURUNU YAŞIYORUM”
Dördüncü sıra milletvekili adayı Ahmet Çoban, Demokrat Parti gibi büyük ve köklü partinin adayı olmanın onuruna yaşadığını belirterek, adaylığım kesinleşince gözyaşlarımı tutamadım. Demokrat Parti milletvekili adaylığı çocuklarıma bırakacağım en büyük onurdur. Bu onuru en iyi şekilde temsil etmek için çalışacağım” şeklinde konuştu.
“DEMOKRAT PARTİ VE BİZLER MİLLETİN HİZMETKARIYIZ”
Demokrat Parti 5. Sıra milletvekili adayı Münevver Gürsoy Azmioğlu, Demokrat Parti'nin ülkeye kazandırdığı eserleriyle milletin hizmetkârı olduğunu gösterdiğini belirterek, “Bizler bu onurlu göreve milletimize yeni hizmetler verebilmek için aday olduk. Biz inanıyoruz. Demokrat Parti, yeniden iktidar olacak, yeniden milletimize güzel hizmetler sunacaktır” ifadelerini kullandı. Azmioğlu, ülkedeki sıkıntıların en çok ağırlığını hisseden kadınların olduğunu, mutfakta tencere kaynatan kadınların mutlu olmadığını, kadınları mutlu olmayan toplumların mutlu olamayacağını, aile içi sorunlar yaşayacaklarını, kadınların yaşadığı sorunlara çözülemediği süre, ailede parçalanmalar yaşanacağını, kadına karşı şiddetin artacağını belirtti.
Demokrat Parti'nin ekonomi programlarının her zaman ailenin mutluluğunu, birlikteliğini esas aldığını belirten Azmioğlu, “Güçlü Türkiye ancak kadınlarımız mutluysa mümkün olur. Kadını mutlu olmayan ailelerin çocuğu da mutlu olmaz. Demokrat Parti iktidarlarında kadınlarımız her zaman mutlu olmuş ve yine Demokrat Parti iktidarında kadınlarımız mutlu olacaktır” dedi.
Demokrat Parti milletvekili adaylarının il ve ilçe yöneticileriyle buluştuğu tanışma toplantısına Bağımsız Türkiye Partisi il ve ilçe yöneticileri de katıldılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com