En iyi sürücüye çikolata

En iyi sürücüye çikolata
Karayolu Trafik Güvenliği Günü ve Haftası 25 bini aşkın aracın kol gezdiği Kütahya Simav’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Karayolu Trafik Güvenliği Günü ve Haftası 25 bini aşkın aracın kol gezdiği Kütahya Simav’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. 
Hafta dolayısı ile bu sabah saat 10.00 da Yılmaz Sürücü Kursuna katılan adaylara seminer veren trafik ekipleri öğleden sonra da Simav Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası üyeleri ile birlikte Kütahya-Uşak-Simav karayoluna çıkarak denetimlerde bulundu.
Denetimde en iyi sürücü olarak belirlenen 43 RT 211 plakalı hafif ticari araç sürücüsü Mustafa Kaya’ya gösterdiği hassasiyetten dolayı Simav Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Avseven tarafından çikolata ve kolonya ikram edilirken kurallara uymayan diğer sürücülere polis adeta ceza yağdırdı.
Uygulamada hazır bulunan Simav Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Avseven, ülkenin en büyük sorunlarından biri olan trafik kazalarının, her yıl geride binlerce ölü, on binlerce yaralı ve özürlü insan bıraktığını ifade ederek, herkesin trafik kurallarına uyması gerektiğini söyledi.
Avseven, ‘’Üzülerek belirtmemiz gerekir ki, ülkemizde meydana gelen trafik kazalarının sayı ve sonuçları bakımından gelişmiş batı ülkeleri ile karşılaştırdığımızda, meydana gelen kaza adedi ve ölü sayısının bizde çok daha fazla olduğu görülmektedir. Bu durumun başlıca sebeplerinden biri genel anlamda ülkemizde yol ve trafik güvenliği konusundaki eğitim yetersizliğidir‘’ dedi.
Trafik Haftasında olduğu gibi düzenlenen birçok etkinliğin bireysel ve toplumsal duyarlılık ile trafik bilincinin oluşturulmasına önemli katkı sağlayacağını da vurgulayan Avseven "Trafik bilincinin tam anlamıyla oluştuğu bir Türkiye’de kazaların ve yaşanan acıların son bulması dileğiyle Trafik Haftasını kutlarım" dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com