En mahrum olan il Kütahya

En mahrum olan il Kütahya
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Alim Işık, Ege Bölgesi'nde ulaşım hizmetlerinden en çok mahrum bırakılan ilin Kütahya olduğunu söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Alim Işık, Ege Bölgesi'nde ulaşım hizmetlerinden en çok mahrum bırakılan ilin Kütahya olduğunu söyledi.
Alim Işık memleketi Simav'da partisine mensup belediye başkanlarıyla il genel ve belediye meclis üyeleriyle bir araya geldiği toplantıda yaptığı açıklamada, Kütahya merkez ve 12 ilçesinin yatırım ve köy yolları açısından çok gerilerde bulunduğunu söyledi.
Simav'ın 69 köyünün çok az bir bölümünde asfalt bulunduğunu, bunun da en küçük yağmurda aşındığını kaydeden Işık, karayolları açısından da durumun pek farklı olmadığını vurguladı. Simav'ın İzmir, Kütahya ve Bursa karayolları başta olmak üzere Manisa'nın Selendi, Balıkesir'in Sındırgı ilçeleri ile Kütahya'nın Emet ve Tavşanlı ilçeleriyle olan bağlantılarını sağlayan karayollarının içler açısı bir durumda bulunduğunu dile getiren Işık, söz konusu yolların 50–60 yıl önce o günün şartlarında elle yapılan yollar olduğuna dikkat çekti.
Simav'ın karayolları bakımından ulaşılması en zor ilçelerin başında geldiğini ifade eden Işık, köyleriyle birlikte 73 bini bulan nüfusu, jeotermal kaynakları, termal zenginlikleri ve doğal güzellikleriyle her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Ege'nin şirin ilçesi Simav'a bu yolların hiç yakışmadığını söyledi.
Işık, ayrıca Ulaştırma Bakanlığının önümüzdeki yıllarda yapımını düşündüğü Ankara-İzmir arası duble yol çalışması ile Ankara-İzmir arası hızlı tren seferlerinin de güzergah olarak Kütahya'yı kapsama alanı dışında bırakmasına bir anlam veremediklerini, bu konuda yorumu son yerel seçimlerde AK Parti'ye yüzde 63 gibi bir oy veren Kütahya kamuoyunun takdirine bıraktığını bildirdi.
Işık, Simavlıların merakla beklediği Simav-Bursa karayolu ile ilgili Karayolları Bursa 14. Bölge Müdürlüğünde bu hususta hazırlanmış bir proje çalışması bulunmadığını üzülerek öğrendiğini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com