En sıkı Sözcü okuru: Erdoğan

En sıkı Sözcü okuru: Erdoğan
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sıkı bir Sözcü okuru olduğu bir kez daha anlaşıldı

Bu zamana kadarki konuşmalarında sık sık Sözcü Gazetesi haberlerine yer veren ve alıntılar yapan Erdoğan, bugünkü grup toplantısında da CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Sözcü Gazetesi’ne verdiği bir röportajdan alıntı yaptı.

Erdoğan grup toplantısında, CHP’yi eleştirmek için, “Ne içtiklerini merak ediyorum. Meğer rakıyı sulu içiyorlarmış. Siz böyle içmeye devam ederseniz Rize’nin tulumuna da gayda dersiniz” dedi.

İŞTE ERDOĞAN’IN GRUP KONUŞMASI

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz ay Sözcü ekibi ile bir araya gelmişti. Çankaya’da yemekli bir mekanda geçen sohbette Kılıçdaroğlu, Nil Soysal’a samimi açıklamalarda bulunmuştu.
İşte o röportajın Erdoğan’ın alıntı yaptığı kısmı…

“Rakıya su katılır mı?

Me­ze de­dik… Fa­sıl de­dik… Pe­ki ra­kı? El­bet­te var. Kı­lıç­da­roğ­lu ra­kı­yı su­lu içi­yor. CHP’­li Oran ise su­suz… Bu da ge­ce­nin ma­sa­ya ya­tı­rı­lan ilk ko­nu­su olu­yor. Ra­kı su­lu mu içi­lir, su­suz mu? Açık­la­ma CHP li­de­rin­den ge­li­yor. Di­yor ki Kemal Kı­lıç­da­roğ­lu; “Bu ko­nu bir ara çok bü­yük tar­tış­ma­ya yol aç­tı. Ra­kı iç­me ada­bı­nı pek çok ya­zar da ka­le­me al­dı. Ben su­lu içe­rim. Ama ay­rı bir kül­tür o…” (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com