Endüstri Meslek Lisesi okulları donatıyor

Endüstri Meslek Lisesi okulları donatıyor
Kütahya ve ilçelerinde bu yıl kurulan ve 2010-2011 eğitim öğretim yılında faaliyetine başlayacak Simav, Gediz, Tavşanlı Fen Liseleri, Hisarcık, Emet, Pazarlar, Altıntaş Anadolu Öğretmen Liseleri ile Kütahya Merkez Akşemseddin Anadolu İmam Hatip Lisesinin

Kütahya ve ilçelerinde bu yıl kurulan ve 2010-2011 eğitim öğretim yılında faaliyetine başlayacak Simav, Gediz, Tavşanlı Fen Liseleri, Hisarcık, Emet, Pazarlar, Altıntaş Anadolu Öğretmen Liseleri ile Kütahya Merkez Akşemseddin Anadolu İmam Hatip Lisesinin sınıf donanımlarının Simav Endüstri Meslek Lisesince yapıldığı bildirildi.
Simav Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Çetin Terzioğlu, AA muhabirine, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Araçları Donatım Dairesi Başkanlığının siparişlerinden dolayı bu okulların sıra, masa, sandalye, yazı tahtası, elbise askısı gibi donanımlarını imal etmeye başladıklarını söyledi.
Bu uygulamanın Türkiye'de yaklaşık 700 meslek lisesi arasında üretici olan 53 okul tarafından yapılabildiğini anlatan Terzioğlu, ''Okulumuz üretici statüsündeki 53 okuldan biridir. Üretime haziran ayında başladık, eylüle kadar hem üretimimiz hem de sevkiyatımız devam edecek. Yaz döneminde üretimde çalışan öğrenci ve öğretmenlere çalışma saatlerine göre ücret veriyoruz. Şimdiye kadar okulumuzca yapılan üretimlerden elde ettiğimiz kazançla okulumuza bir boru bükme makinesi, gaz altı kaynak makineleri, elektrostatik fırın boya makinesi aldık'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com