“Endüstriyel tasarım merkezi kurulacak”

“Endüstriyel tasarım merkezi kurulacak”
Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından bir süre önce başlatılan hibe programı kapsamında Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ve Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü (EOSB) büyük bir başarıya imza atarak hibe programına dahil oldular.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından bir süre önce başlatılan hibe programı kapsamında Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ve Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü (EOSB) büyük bir başarıya imza atarak hibe programına dahil oldular.
ESO ve EOSB alacakları hibeyle Eskişehir'e “Endüstriyel Otomasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi” ile “Eskişehir Endüstriyel Tasarım Merkezi”ni kazandıracak.
ESO Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Özaydemir konuyla alakalı yaptığı açıklamada, BEBKA tarafından yürütülen “Sanayi ve Turizmde Rekabet Gücünün Artırılması” 2010 yılı Mali Destek Programı kapsamında ESO ve ESOB'nin projelerinin yer almasından dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, “Söz konusu program dâhilinde Odamız tarafından hazırlanan 'Endüstriyel Otomasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi' projesi ile Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü tarafından sunulan 'Eskişehir Endüstriyel Tasarım Merkezi' projeleri değerlendirme sonucunda hibe almaya hak kazanmışlardır. Bizim de mali desteklerimizle birlikte kurulacak merkezler şehrimizi bir adım daha öteye taşıyacaktır” dedi. ESO tarafından hazırlanan ve kabul gören Endüstriyel Otomasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi'nin KOBİ'lerin uluslararası rekabet güçlerini artırmak için önemli bir merkez olacağına vurgulayan Özaydemir, 'Bu sayede firmaların otomasyon teknolojilerinde karşılaştıkları teknik sorunların çözümünün kısa sürede sağlanacağını ifade etti.
Söz konusu proje ile üretimde kalite ve verimliliklerinin artırılmasının hedeflendiğinin altını çizen Özaydemir, şunları söyledi; “Ar-Ge değeri taşıyan projelerin bölge ekonomisine kazandırılmasını amaçlayan Odamız projesi kapsamında Organize Sanayi Bölgemiz içerisinde bir Endüstriyel Otomasyon Araştırma ve Uygulama Merkezi kurulacaktır. Proje ile Eskişehir sanayinin en çok ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Endüstriyel Otomasyon alanında bölge gereksinimlerini karşılayabilecek, modern ve işlevsel bir Merkez oluşturulması hedeflenmektedir” diye konuştu.
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB)Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve BEBKA tarafından onaylanan projeyle de Eskişehir'de bir de Endüstriyel Tasarım Merkezi kurulacağını hatırlatan Özaydemir, 'Bu merkezin Eskişehir sanayisinde Mobilya sektöründe faaliyet gösteren işletmeler için ortak kullanıma yönelik olacaktır. Mobilya Tasarım Merkezi ile yenilikçiliğin desteklenmesi, mobilya sektöründe yüksek katma değerli üretim yapısına geçişin sağlanmasını hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
Özaydemir ayrıcı, 'Eskişehir sanayinin ihtiyaçlarının analiz edilmesi sonucu ESO ve EOSB tarafından hazırlanan projelerin kente önemli katkılar sağlayacağını, her iki projenin de Eskişehir'in ufkunu genişletmede öncü projeler olacağını' sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com