Enerji Bakanı'ndan inanılmaz iddia

Enerji Bakanı'ndan inanılmaz iddia
Enerji Bakanı Taner Yıldız, Cemaat için 'Uzun adamın ölümünü bekliyorlar' dedi

Enerji Bakanı Taner Yıldız, katıldığı bir TV programında şok bir iddia ortaya attı ve ''Uzun adamın ölümünü bekliyorlar'' dedi. Yıldız, 'uzun adam ile kast edilenin Başbakan mı?' olduğu sorusuna 'Evet' yanıtını verdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, NTV’deki ‘45 Dakika’ programında Mehmet Barlas'ın sorularını yanıtladı.

Gülen cemaati tabanının yanlış yönlendirildiğini söyleyen Yıldız, “Bu işin tabanında gördüğüm arkadaşlardan benden daha samimi, daha dürüst olanlar var ama bunun haricinde bir yapı, bunları çok farklı şekilde yönlendiriyor” dedi.

Her ülkeyi gezdiklerini ve oradaki okulları ziyaret ettiklerini belirten Bakan Yıldız, “Her gittiğimiz ülkede bugün karşılaştığımız başka bir şey, o okullardaki insanlar değil. O arkadaşlarımızın önemli bir kısmının da hayret ettiği bir yapıyla karşı karşıyayız. ‘Ben bedduayı algılayamadım’ diyor. Ben de algılayamadım. Biz kardeşiz kardeşe beddua edilmez. Eğer dershaneler konu olsaydı bazı arkadaşların önemli kısmını tenzihen söylüyorum tırnak içinde ‘uzun adamın ölümünü 3 yıldan beri istiyoruz ama hâlâ ölmedi’ denmezdi. Bunu duyduğumda dondum kaldım” şeklinde konuştu.

Mehmet Barlas'ın "Yani Başbakan'ı ima ediyorlar..." şeklindeki sorusuna Taner Yıldız'ın yanıtı "Evet. Sizin o 'uzun adam' dediğiniz gecesini gündüzüne katıp çalışıyor" oldu.  (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com