Enerji nakil hatları yeraltına alınıyor

Enerji nakil hatları yeraltına alınıyor
Gediz ilçesinde, şehir içi enerji nakil hatlarının yeraltına alınmasına başlandı.

Gediz ilçesinde, şehir içi enerji nakil hatlarının yeraltına alınmasına başlandı.
Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2007 yılında çarşı merkezinde bulunan Demirel, Cumhuriyet, Nakipoğlu, Sağlık, Şehit Cavit Kaçmaz ve İbrahim Efe caddelerindeki enerji nakil hatlarının yeraltına alınması ve bu hatları besleyen trafo merkezlerinin yenilenmesiyle başlayan çalışmaların bir süre ara verildikten sonra yeniden başlatıldığını bildirdi.
Söz konusu çalışmaların Şehit Cavit Kaçmaz Caddesi üzerinde bulunan trafo merkezinden başlayarak Kızıltepe, Kumtaş, Atatürk ve Özyurt caddelerinde sürdürüldüğünü ifade eden Saraoğlu, şunları kaydetti:
''Şehir içi enerji nakil hatlarının yeraltına alınması işi, 15 Temmuzda yapılan ihaleyi kazanan EB-BA Elektrik tarafından yapılacak. Yüklenici firma ile Gediz Belediyesi arasında imzalanan protokol gereğince çalışmalar tamamlandıktan sonra kazı çalışmaları sebebiyle bozulan yolların asfalt ve kilit kaplamaları teslim edildiği şekilde yüklenici firma tarafından tamir edilerek şehrimize teslim edilecektir. Ayrıca protokol kapsamında şehir geçiş yolu üzerinde bulunan orta refüj yol aydınlatma işlemi de aynı firma tarafından gerçekleştirilecek. İlçemizin gelişmiş ülke şehirleri gibi sorunsuz elektrik kullanımına başlayacak olması hepimizi sevindiriyor. Çalışmalar tamamlandığında düzensizlikten doğan elektrik kazaları ve maddi hasarlar ortadan kalkacak.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com