Enerji Ve Ekonomi Zirvesi Artık İstanbul'da

Enerji Ve Ekonomi Zirvesi Artık İstanbul'da
Kuruluşunun 50'inci yılını kutlayan Atlantic Council (Atlantik Konseyi), bu yıl 15-16 Kasım tarihlerinde düzenleyeceği 'Enerji ve Ekonomi Zirvesi'nin merkez üssü olarak İstanbul'u seçti.

İSTANBUL (A.A) -Dünyanın enerji ve ekonomi politikalarına yön veren Zirve, kamu ve özel sektörden üst düzey yetkililerin katılımıyla artık her yıl İstanbul'da düzenlenecek.
    
Transatlantik işbirlikleri konularında da çalışmalar sürdüren Atlantik Konseyi'nin İstanbul Zirvesi Direktörü Orhan Taner, İstanbul'u bölgenin enerji merkezi olarak gördüklerini belirterek, ''İstanbul, coğrafi konumu, ulaşılabilirliği, altyapısı ve enerji koridorlarının üzerinde olması nedenleriyle küresel bir enerji merkezi olmaya adaydır. Bu nedenle, çok önem verdiğimiz bu uluslararası zirvenin merkez üssü olarak İstanbul'u belirlemekten büyük bir mutluluk duyuyoruz'' dedi.

-Zirve 15-16 Kasım tarihleri arasında İstanbul'da-
    
Merkezi Washington'da bulunan Atlantik Konseyi'nin 15-16 Kasım tarihleri arasında İstanbul Swissotel'de düzenleyeceği İstanbul Zirvesi'ne her yıl olduğu gibi bölge ülkelerinin liderleri, bakanları ve bölgede söz sahibi şirketlerin üst düzey yöneticileri katılacak ve değişen bölgedeki yeni fırsatlar tartışılacak. Enerji ve altyapı yatırımları başta olmak üzere, ekonomi ve siyaset alanında dünyanın önde gelen liderlerini 2 gün boyunca İstanbul'da bir araya getirecek olan zirvede, yeniden şekillenen Ortadoğu, ekonomik krizle mücadele eden Avrupa ve Balkan ülkelerinin ekonomi ve enerji politikaları masaya yatırılacak.

Dünyanın önde gelen liderleri ve iş adamları, yuvarlak masa toplantıları ve ikili görüşmelerle iş fırsatlarını, enerji gelişmelerini ve politik sorunları değerlendirecek.
    
-Zirveye bu yıl ABD de katılıyor-
    
Siyasi liderlerin yanı sıra ülkelerin önde gelen iş adamlarını da yuvarlak masa toplantıları ve ikili görüşmelerde bir araya getiren Atlantik Konseyi İstanbul Zirvesi'nde, önümüzdeki yıllarda ekonomi ve siyasete yön verecek düşünce ve fırsatlar da tartışılacak.

Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi'nin 2012 yılı toplantısında; ABD'nin de katılımıyla Türkiye, Balkanlar, Azerbaycan, Irak, Libya, Mısır, Tunus ve diğer Avrupa ve Avrasya ülkelerinden gelen siyasiler ve özel sektör liderleri; iş fırsatları, enerji gelişimi ve bölgenin siyasi sorunlarını görüşmek üzere bir araya gelecek.

Kaynak: AA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com