Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: (1)

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: (1)
"Elektrik kesintileriyle alakalı kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan ve seçimi gölgelemeye dönük herhangi bir iş söz konusu değildir"

ANKARA (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Elektrik kesintileriyle alakalı kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan ve seçimi gölgelemeye dönük herhangi bir iş söz konusu değildir" dedi.

Yıldız, Genç MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Harun Çiftçi ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yıldız, "Sokak aydınlatmalarında elektrik tarifelerine yüzde 6,13 zam geldiğinin" belirtilerek, buna neden ihtiyaç duyulduğunun sorulması üzerine şöyle konuştu:

"Sokak aydınlatmaları, TETAŞ'ın kendi iç yazışmaları ve kurumlar arası yazışmalar vatandaşa sirayet eden, faturalarda değişikliğe neden konular değildir. Vatandaşımız 18 aydan bu yana bir önceki elektrik fiyatlarından ödeme yapmaktadır, herhangi bir zam söz konusu değildir. 'Seçimden sonra elektriğe, doğalgaza zam gelecek' diyenler görüyorum. Doğalgaz ve elektrik fiyatlarında nisan ayında herhangi bir fiyat değişikliğine gitmiyoruz, zam söz konusu değildir."

Yerel seçimlerde yaşanan elektrik kesintilerine ilişkin sorular üzerine Yıldız, "Elektrik kesintileriyle alakalı kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan ve seçimi gölgelemeye dönük herhangi bir iş söz konusu değildir" dedi.

Elektrik kesintilerine ilişkin bazı fotoğraflar paylaşan Yıldız, Eskişehir'de bir yer altı kablosunun patlamasından kaynaklı kısa süreli kesintiler yaşandığını söyledi.

"Türkiye genelinde oy tasnifi ve oy pusulalarının sayılmasını olumsuz etkileyen herhangi bir süreç yaşanmamıştır" diyen Yıldız, Eskişehir'de 15 saniye içerisinde Adalet Sarayının jeneratörünün devreye girdiğini ve manevra nedeniyle 17 dakikalık bir kesinti olduğunu ifade etti.

İstanbul'dan kalkan Kahramanmaraş uçağının o gün inemediğini, Adana ve Gaziantep'e de inemediğini ve yakıt takviyesi için 2,5 saat sonra Elazığ'a iniş yapabildiğini belirten Yıldız, saatte 75 kilometre hızla esen bir fırtınanın söz konusu olduğunu kaydetti.

Yıldız, Toroslar bölgesinde çatıları uçuran, direkleri deviren bir fırtınanın söz konusu olduğuna işaret ederek, bunu seçim manipülasyonu olarak kullanmanın bir mazeretin arkasına sığınmak anlamına geleceğini söyledi. Bakan Yıldız, şöyle konuştu:

"Gezi Parkı'nda ağaçların, yeşilliğin arkasına sığınan bir kısım insanlar, bugün de elektriğin, direklerin arkasına sığınmaktadırlar. Bunu son derece yanlış buluyorum. En fazla yıkılan direkler Toroslar bölgesindedir. Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay ve Gaziantep hizmet alanında yer almaktadır. Gaziantep hariç bütün hepsinde muhalefet partileri kazanmıştır. Saygıyla karşılıyoruz. Oradaki seçmenlerimiz muhalefet partilerini tercih ettiler. Elektrik kesildi de ondan alamadık diyeceklerse herhalde yanlış bir teşhis koydular. Eskişehir'de seçmenimiz yine muhalefet partisine oylarını kullandı. Sonuçta vatandaşımızın tercihine hep beraber saygı duymamız lazım. İtiraz edilen bölgelerde muhalefet partileri kazandı."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com