Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
"Siz, bir terör örgütüne üye olmasını gerekçe gösterip 2,5 yıl Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin Enerji Bakanını dinliyorsunuz. Ne yaptınız bu dinlediklerinizi? Kapı komşunuza mı verdiniz? Bence çok uzaklara verdiniz bunları. Bunun adı casusluktur"

ANKARA (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 2,5 yıl boyunca "terör örgütü üyeliği" gerekçesiyle dinlendiğini belirterek, "Ne yaptınız bu dinlediklerinizi, kapı komşunuza mı verdiniz? Bence çok uzaklara verdiniz bunları. Bunun adı casusluktur" dedi.

İvedik Organize Sanayi Bölgesinde sanayicilerle bir araya gelen Yıldız, 30 Mart seçimlerinin Türkiye'de siyasi istikrarın devamı ile ilgili önemli bir seçim olacağını söyledi. 

Türkiye'de çok büyük oyunlar oynanmak istendiğini dile getiren Yıldız, bunların her birine şahit olduklarını ifade etti.

Ortada gizlilik üzerine kurulmuş bir yapı bulunduğunu anlatan Yıldız, "O yapıyla mücadele edilerek yapılan, bütün şeffaflığı ile kamuoyuyla paylaştığı bütün bilgilerle beraber bir AK Parti Hükümetimiz var" diye konuştu. 

İlk kez iktidara geldikleri 2002 seçimlerinin ardından kendilerine sürekli ömür biçildiğine değinen Yıldız, AK Parti'nin şu ana kadar en uzun dönemli ve grafiğini ciddi artıran hükümet olduğunu belirtti. 

Gittikleri ülkelerde devlet başkanlarının 17 Aralık operasyonundan sonra ülkede bir sıkıntı olup olmadığını sorduklarını aktaran Yıldız, "Bu, sanayicilerimizi, KOBİ'lerimizi, esnafımızı ilgilendiren hususlardan bir tanesidir. Çünkü her türlü yatırımların, her türlü büyümenin siyasi istikrarı ilgilendiren önemli bir yanı vardır" ifadesini kullandı. 

Yıldız, 17 Aralık'tan sonra "Biz sizi sevmiyoruz", "Bu ülkenin Başbakanını değiştirmek istiyoruz" gibi sözler sarf eden bir yapı ile karşılaştıklarını dile getirerek, "Biz diyoruz ki 'Bu ülkenin Başbakanını değiştirme gücü ve yetkisi sizde mi?' Biz, milletimizinden aldığımız yetkiyi, başkasına devredebilir miyiz? Bizde böyle bir yetki yok. Biz, bu yetkiyi devredemeyiz. Milletimiz ne söyledi? Öpüp başımızın üstüne koyuyoruz. Vatandaşımız ne dediyse biz oradayız bunun aksi, her türlü vesayete açıktır" dedi. 

- "Türkiye'nin istikrarının bozulmasına çalışılıyor"

"Türkiye'nin siyasi istikrarının son 3 ayda bozulmaya çalışıldığına" işaret eden Yıldız, söz konusu dönemde 120 milyar dolarlık zarar oluştuğunu vurguladı.

Bu paraların ülkeye kolay kazandırılmadığını belirten Yıldız,  Türkiye'nin siyasi istikrarının muhafaza edilmesi konusunda borcu bulunanların yalnızca AK Parti olmadığını, aynı zamanda muhalefet, sanayiciler, iş adamları gibi birçok kesime de pay düştüğünü dile getirdi. "Siyasi istikrardan hepimiz istifade ediyoruz" diyen Yıldız, herkesin gayrsafi yurtiçi hasıladan pay aldığını söyledi. 

Türkiye'nin deniz altından raylı sistemi geçirecek noktaya geldiğine dikkati çeken Yıldız, şöyle devam etti:

"Ama nasıl bir zihniyettir ki bu, nasıl bir sevmemezliktir ki 'Ben, Marmaray'dan geçmektense boğazı karşıya yüzerek geçerim' diyen köşe yazarları oldu. AK Parti'yi sevmeyebilirsin ama yapılan güzel işlere hepsine başını eğeceksin ondan sonra geçeceksin ama bu hizmetlerin her biri 77 milyon insana getirdiğimiz hizmetlerdir. Vatandaşımızın hepsi bundan yararlanacak." 

 Türkiye'nin, darbelerle her 10 yılda bir sürekli paçasından tutulup aşağı çekilmek istendiğini anlatan Yıldız, buna müsaade etmeyeceklerini dile getirdi. 

- "Dinlediklerinizi çok uzaklara verdiniz, bu casusluktur"

Türkiye'nin ancak vatandaşın verdiği oylarla yönetilebileceğini belirten Yıldız, şöyle konuştu:

 "Türkiye'de tespitli 509 bin kişi dinlenmiş. Çocuklar ve yaşlıları ayırırsak her 100 kişiden biri dinlenmiş. Böyle bir şey olabilir mi? 'Biz şimdi dinleyelim, ileride belki lazım' denilebilir mi? Biz böyle bir şeye müsaade edebilir miyiz? Ne yapacaksınız dinleyip? Bu ülkenin Cumhurbaşkanını, Başbakanını, bakanını, milletvekilini dinleyip de ne yapacaksınız."

Enerji konularını görüşmek üzere geçen yıl 27 ayrı ülkeye 40 ayrı sefer yaptığını anımsatan Yıldız, "Siz, bir terör örgütüne üye olmasını gerekçe gösterip 2,5 yıl Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin Enerji Bakanını dinliyorsunuz. Güya bunu hukukileştiriyorsunuz, resmileştiriyorsunuz ve bütün kayıtları alıyorsunuz.  Gittiğimiz ülkelerde devlet başkanları ile bakanlarla görüşürüz. Ülkemiz için en güçlü müzakereyi oturtmaya çalışırız ki ülkemizin menfaatine bir şeyler yapabilelim diye. Ne yaptınız bu dinlediklerinizi, kapı komşunuza mı verdiniz. Bence çok uzaklara verdiniz bunları. Bunun adı casusluktur. Bu kabul edilemez" değerlendirmesinde bulundu.

Alnı açık ve yüreği Türkiye için çarpan insanlar olduklarının altını çizen Yıldız, bu anlamda hizmetlerini, yatırım yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'nın dünyanın en güçlü liderleri arasında gösterildiğini hatırlatan Yıldız, "Başbakanımız, 16 Aralık'a kadar iyi niyetliydi de 17 Aralık'ta mı kötü niyetli oldu?" diye sordu. 

- "Acıyı asarak dindirmeye çalışıyorlar"

Dışarıdan yönlendirmeyle yapılan oyunlara kanmayacaklarına dikkati çeken Yıldız, ülkenin  bir çırpıda harcanmasına kesinlikli müsaade etmeyeceklerini belirtti.

Kendilerine "Midenizde ülser var, acınızı dindirelim" denildiğini dile getiren Yıldız, "Biz, 'bir baktıralım' derken, 'biz sizin acınızı dindireceğiz' diyorlar. Nasıl dindirmeyi düşünüyorsunuz? 'Sizi asarak' diyorlar. Biz, böyle bir şeyi kabul etmeyiz" dedi. 

AK Parti ile ilgili kurguların tutmaması üzerine sokak hareketlerinin başlayacağınıı bildiklerini anlatan Yıldız, "Türkiye'ye ne şekilde olursa olsun kaybettirmek istiyorlar. Bu sokak hareketlerini 3-4 saat yayınlayan uluslararası kanallar var. Türkiye'nin tamamının öyle olduğunu zanneden kanallar var. Türkiye büyümesine ve genişlemesine devam edecek" diye konuştu. 

- İvedik OSB Başkanı Gültekin

İvedik OSB Başkanı Hasan Gültekin de 17 Aralık operasyonundan sonra esnaf ve sanayici olarak olumsuz bir tablo ile karşı karşıya kaldıklarını dile getirdi. 

Neticede hiçbir şey olmadığını gördüklerini belirten Gültekin, "17 Aralık operasyonunun ardından sanayinin çarkları durmadı. Neden durmadı? Çünkü, Türkiye mali disiplini ve güçlü bir sanayisi olması nedeniyle bu depremi atlatmış oldu" ifadesini kullandı. 

Bölgede gerçekleştirilecek projeler hakkında da bilgi veren Gültekin, Türkiye'nin en büyük teknokentlerinden birini yapacaklarını, ayrıca mühendislik bölümlerinin yer aldığı bir üniversite kuracaklarını kaydetti. 

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com