Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
"(Eskişehir'de 130 maden işçisinin açlık grevine girmesi) Bütün o kardeşlerime selamlarımı iletiyorum. Hiç kimse açlık grevi yapmasın. Onların işi pazartesi günü hazır. 130 kişinin hepsini ben arkadaşlarımla konuştum, bir başka firma olarak işe alınıyor.

KARS (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Eskişehir'in Mihalıççık ilçesinde bir maden ocağının kapatılması sonucu işten çıkarılan 130 işçinin açlık grevine girmesine ilişkin, "Buradan bütün o kardeşlerime selamlarımı iletiyorum. Hiç kimse açlık grevi yapmasın. Onların işi pazartesi günü hazır. 130 kişinin hepsini ben arkadaşlarımla konuştum, bir başka firma olarak işe alınıyor. Hiçbir maden işçisi kardeşimiz işsiz kalmaz bu ülkede" dedi.

Kars'ın Akyaka ilçesinde partisinin seçim bürosunu ziyaret eden Bakan Yıldız, burada yaptığı konuşmada, vatandaşların hizmetin her türlüsüne layık olduğunu belirterek, 12 yıllık AK Parti hükümetiyle Kars'a ve ilçelerine yatırım getirdiklerini söyledi.

Türkiye'nin kaynaklarını doğru bir şekilde kullanarak, doğru yerlerde harcamak için gayret sarf ettiklerini dile getiren Yıldız, "Her biriniz televizyonlarınızdan, internetinizden ve sosyal medyanızdan izliyorsunuz. Türkiye'de AK Parti'nin olmadığı, başta Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın olmadığı bir siyaset istiyorlar. Halbuki biz, 12 yıldan beri çalıştığımız, gayret ettiğimiz, gece gündüz demeden uğraştığımız AK Parti siyasetini daha fazla inşallah geliştirerek Türkiye'ye hizmet etmesini sağlamak istiyoruz" diye konuştu.

Yıldız, Türkiye'nin insan kaynağını bulduğuna değinerek, "Neyi buldu? Başta Recep Tayyip Erdoğan'ı ve değerli çalışma arkadaşlarını buldu. Bizler sizlere daha fazla hizmet edeceğiz, daha fazla yatırım getireceğiz ve inşallah icraatlarımızı daha da artıracağız" ifadelerini kullandı.

- "Onların işi pazartesi günü hazır"

Bakan Yıldız, konuşmasının ardından bir gazetecinin, "Eskişehir'de kapatılan maden ocağının 130 işçisi açlık grevi başlatmış. Neler söyleyeceksiniz" sorusu üzerine, şunları kaydetti:

"Buradan bütün o kardeşlerime selamlarımı iletiyorum. Hiç kimse açlık grevi yapmasın. Onların işi pazartesi günü hazır. 130 kişinin hepsini ben arkadaşlarımla konuştum, bir başka firma olarak işe alınıyor. Hiçbir maden işçisi kardeşimiz işsiz kalmaz bu ülkede. Bizim kömür çıkarmaya daha fazla ihtiyacımız var. Varsa iş arayan maden işçisi Eskişehir Mihalıççık mevkisinde ben kendilerine iş teklif ediyorum ama ben işçi kardeşlerimin sağlığını korumak zorundayım. Maden İşleri Genel Müdürlüğümüz'ün denetiminden geçmeyen herhangi bir maden ocağı çalışamaz. İşçi sağlığı ve iş güvenliğiyle alakalı şartlara uymayan 114 tane maden ocağının işletmesine ara verdik. Eğer biz bunu sağlamazsak o zaman işçi kardeşlerimizin iş güvenliğini de sağlamamış oluruz. O yüzden herkes şartlarına uyacak, bir disiplin içerisinde bunu götüreceğiz. Oradaki 130 tane maden işçisi kardeşimin işi pazartesi günü hazır."

Yıldız, daha sonra nevruz kutlamaları kapsamında kendisine verilen yumurtayı partililerle tokuşturdu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com