Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
"Bu yalnız bir partinin değil, devletin ulusal güvenliğiyle alakalalı bir konudur. Herkesin vatandaşımızın, muhalefetin yek vücut olması lazım"

ANKARA (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, son dinlemelere ilişkin, "Bu yalnız bir partinin değil, devletin ulusal güvenliğiyle alakalalı bir konudur. Herkesin vatandaşımızın, muhalefetin yek vücut olması lazım" dedi.

Yıldız, Habertürk TV canlı yayınında gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Dün YouTube'a erişimin engellenmesine neden olan ses kayıtlarına ilişkin sorular üzerine Yıldız, bu kayıtların şu ana kadar partilerin seçim arenasında birbirlerinin lehine ya da aleyhine konuştuklarından daha bağımsız bir içeriğe sahip olduğunu söyledi. Yıldız, şunları kaydetti:

"Bu yalnız bir partinin değil, devletin ulusal güvenliğiyle alakalalı bir konudur. Herkesin vatandaşımızın, muhalefetin yek vücut olması lazım. Bunu hangi yapı dinlediyse bunun karşısında ortak bir devlet dili oluşturulması lazım. Ben bu anlamda MHP Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu’nun bir demecini izledim. Kendisine teşekkür ediyorum. Bizim geleceğimize kötü bir miras bırakmamamız lazım. Bu kabullenilemez bir durumdur. Oradaki konuşmalar ister gerçek olsun, ister olmasın böyle bir vakanın oluşmuş olması, bunun karşısında durmamız gerektiğini gösterir. Türkiye’de siyasi istikrarın devamına sahip çıkmamız lazım. Vatandaşımız hangi partide istikrar görüyorsa ona oy versinler. Ama 'AK Parti’ye oy vermeyin de kime verirseniz verin' anlayışı son derece yanlıştır. Bu kuralsızlıktır, kutsalsızlıktır.

Bu dinleme bir anlık bir dinleme değil. O konuşmaya has bir dinleme değil bence. Sürekli dinleniyoruz. Her şeyi dinliyorlar. İçlerinden kendilerine uygun olanları ayıklayıp tasnif ediyorlar. Ben 5 yıldan beri dinleniyorum. Bu benim yapacağım toplantılardan bağımsızdır. Her hareketimle dinlendiğimi biliyorum. Bu o toplantıya has değil, sürekli yapılan bir dinlemedir. YouTube gündeme getiriliyor. Ulusal güvenliğin konuşulduğu bir ortamda herkes tercih yapsın. YouTube’un geçici olarak engellenmesi mi, yoksa ulusal güvenlik mi? Biz tercihimizi yaptık. Herkes tercihini yapsın. Ama dün akşamdan beri ortak bir sağduyu oluşuyor. 'Bu kadar olmaz, bu AK Parti’ye ait bir konu değil, siyasi istikrarı hedef alan bir argümandır' diyorlar."

Dinlemelere karşı herhangi bir tedbir alıp almadığının sorulması üzerine Yıldız, "Ben tedbirimi şeffaflıkla aldım. Zihnimde ne varsa onu konuşuyorum. Ne konuşuyorsam onu düşünüyorum. 17 Aralık'ın sosyolojik tahlili, gücünü gizemden alan kuyu köşelerde işlemler yapan bir yapıyla, gücünü milletten ve şeffaflıktan alan bir yapının mücadelesidir. Biz milletin kendisiyiz. Biz yalnızca asfalt döşemeye, çim ekmeye gelmedik. Çocuklarımızın borçlu değil alacaklı olarak doğduğu bir ülke oluşturmaya çalışıyoruz. Biz AK Parti hükümetlerimizi Türkiye’nin idaresine konan bir irade olarak görüyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com