Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
"Gaziantep ve Adana'nın çok az bir kısmı haricinde il merkezlerimizde 8-10 dakikayı geçen elektrik kesintileri yaşanmamıştır. O yüzden buna farklı mana giydirmeye çalışanları şiddetle reddediyorum. Bu gerekçeyle herhangi bir hizmet aksamamıştır"

KAYSERİ (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Gaziantep ve Adana'nın çok az bir kısmı haricinde il merkezlerimizde 8-10 dakikayı geçen elektrik kesintileri yaşanmamıştır. O yüzden buna farklı mana giydirmeye çalışanları şiddetle reddediyorum. Bu gerekçeyle herhangi bir hizmet aksamamıştır" dedi.

Yıldız, AK Parti İl Başkanlığı'nda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bazı sosyal paylaşım sitelerinde elektrik kesintisine yönelik abartılı söylemler olduğunu gördüğünü söyledi.

Seçim sonuçlarını hazmedemeyen bazı yapıların, enteresan sataşmaları olduğunu ifade eden Yıldız, şunları kaydetti:

"Bunu son derece yanlış buluyorum. Çok ilginçtir, Doğu Akdeniz'de Adana, Mersin Osmaniye, Hatay ve Gaziantep'te saatteki hızı 75-80 kilometreye ulaşan rüzgar etkili oldu, bugünü öyle yaşadık. Elektrik kesintilerinden herhangi bir mana çıkarmaya çalışanları şiddetle reddediyorum. Gaziantep ve Adana'nın çok az bir kısmı haricinde il merkezlerimizde 8-10 dakikayı geçen elektrik kesintileri yaşanmamıştır. O yüzden buna farklı mana giydirmeye çalışanları şiddetle reddediyorum. Bu gerekçeyle herhangi bir hizmet aksamamıştır. Başarısızlıklarına böyle bir kılıf giydirmeye çalışanların, böyle bir yapının arkasına sığınanların doğru işler yapmadığını söylemek isterim. Gerçekleri en fazla 15-20 dakikalığına, 1 saatliğine kapatabilirsiniz ama onun haricinde kapatamazsınız."

30 Mart seçimlerinin AK Parti'nin tartışılmaz bir zaferiyle sonuçlandığını dile getiren Yıldız, "Sanki yerel seçimler değil genel seçimler havasında düzenlenmiştir. Bu açıdan alınan sonuçların hem Türkiye demokrasi tarihi adına, hem de AK Parti adına çok ciddi bir başarı olduğunu söylemem lazım. Zaman zaman ağacın, zaman zaman çimenin, zaman zaman da başka şeylerin arkasına sığınanların bugün de elektriğin arkasına sığınmamaları gerektiğini bu vesileyle söylemek isterim" şeklinde konuştu.

Yıldız, açıklamasının ardından AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi çalışanlarına teşekkür ederek, fotoğraf çektirdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com