Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
"Huzur ortamının gelişmesini hep beraber sağlayacağız"

BURSA (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Huzur ortamının gelişmesini hep beraber sağlayacağız" dedi.

Bursa Valiliği ve Yıldırım Belediyesi öncülüğünde Emir Sultan semtinde düzenlenen "599'uncu Bursa'da Erguvan Bayramı" etkinliklerinin açılış töreninde konuşan Yıldız, toplumun huzurunu sağlayan temel yapıların, Emir Sultan, Seyyid Burhaneddin, Hazreti Mevlana gibi Allah dostları olduğunu söyledi.

 

Herkesin, hayatını daha çok hareketlendiren çok fazla unsur bulunduğuna işaret eden Yıldız, "Bunları ahiretle dengeleyebilecek olanlar, ancak kalplere nazar edenler. Yani Emir Sultan Hazretleri gibi zatlar. Bugün artık tarihe dayalı ve geleneksel hale gelmiş bir yapıyı, erguvan çiçekleriyle beraber geleceğimize, çocuklarımıza taşıyabiliyor olmak, önemli bir görevdir" ifadesini kullandı.

Etkinlikte emeği geçenlere teşekkür eden Yıldız, "Halk içinde Hak'la beraber olmak" sözünü hatırlattı. Bunun, ancak kalpleri Allah dostlarına ram ederek sağlanabileceğini vurgulayan Yıldız, şöyle konuştu:

"Bursalı hemşehrilerimizin böyle bir avantajı var. Emir Sultan Hazretleri gibi, bütün zatlarda olduğu gibi... Diyorlar ki 'Sizin dünyanızda makam, para var ve dünyanızı tahrik eden çok fazla unsur var.' Bunlara karşı nasıl durmamız lazım, nasıl bir doğru duruş sergilememiz lazım? Yani halkımızın içinde vatandaşlarımızla beraber ama kalbimizi ram ederek. Bir de diyor ki 'Siz bir şeyi, herhangi bir değeri, parayı, makamı, dünyada bulunan ne varsa kimimizin arsası, evi, kimimizin bağı, bahçesi, siz bunları emanet olduğu için alırken sevinmezseniz, verirken üzülmezsiniz' deniliyor. Bu zatlar, bize bunları öğretiyor. O yüzden burada protokol konuşması yapmayacağız. Onların ruhaniyetleri, duası, himmetleriyle bereketiyle inşallah bu huzur ortamının gelişmesini hep beraber sağlayacağız."

Emir Sultan Camisi İmam Hatibi Mustafa Efe'nin, Kur'an-ı Kerim'den ayetler okuması ve dua edilmesiyle sona eren törene, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve bazı Bursa milletvekillerinin yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Bursa Müftüsü Mehmet Emin Ay ile vatandaşlar katıldı.

"Bursa'da Erguvan Bayramı" etkinlikleri, yarın gerçekleştirilecek Kur'an-ı Kerim tilaveti, mehter takımı ve kılıç-kalkan gösterileri, tasavvuf konseriyle sona erecek.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com