Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Ağrı'da:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Ağrıda:
"12 yıldan beri iktidardayız, bir yerde gömü, hazine, toplu bir altın mı bulduk? Nasıl oldu da bütün varlıklarıyla Türkiye 3 katına çıktı?"

AĞRI (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "12 yıldan beri iktidardayız, bir yerde gömü, hazine, toplu bir altın mı bulduk? Nasıl oldu da bütün varlıklarıyla Türkiye 3 katına çıktı? Biz en önemli kaynağımızı bulduk. İnsan kaynağımızı ve onun da başında Recep Tayip Erdoğanımızı bulduk" dedi.

Partisinin seçim çalışmalarına katılmak ve temaslarda bulunmak üzere kente gelen Yıldız, Cumhuriyet Caddesi'ndeki esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

Yıldız, dokusu, yapısı sağlam insanlara getirilen hizmetlerin az olduğunu belirterek, şimdiye kadar gelen 5,7 katrilyonluk hizmetin bundan sonra da devamının geleceğini anlattı.

Ağrı'da 3 kez doğalgaz ihalesi yapıldığını, katılım olmadığını vurgulayan Yıldız, "Özel sektör, Ağrı ile alakalı pek fazla rağbet etmeyince biz de artık bunu İl Özel İdare aracılığıyla... Kanuni düzenleme yapmamız gerekiyor. Üniversitemizde ve Şeker fabrikamızda da çalışma mevsimi çok az olmasına karşın doğalgaz var. En azından Ağrı'da toplu konut olan yerlerde belki bu tür dağıtımları yapmakta fayda olur ve düzenlemeyi hep birlikte yapacağız" diye konuştu.

- Yerel seçimler

Yıldız, Türkiye'nin özellikle 17 Aralık'tan sonra 30 Mart seçimine daha farklı girdiğini vurguladı.

Türkiye'de büyük bir oyun oynanmak istendiğine dikkati çeken Yıldız, şöyle konuştu:

"Bu oyunu bizzat izlemeye çalışan kardeşiniz olarak, böyle bir oyuna müsaade etmeyeceğimizi söylemek istiyorum. O yüzden biz Ağrı'nın merkezinde ilçelerimizde yalnızca belediye başkanlarımızı seçmeyeceğiz, aynı zamanda Türkiye’nin siyasi ve sürdürülebilir istikrarını, kendimize, çocuklarımıza, torunlarımıza ve geleceğimize aktarabilme açısından, önemli bir tercih olacaktır.

Biz her zaman söylüyoruz. Türkiye'nin yüzde 50'si 'AK Parti' diyor ama aynı zamanda diğer yüzde 50’si de 'AK Parti' demiyor. Hepsine saygımız var fakat aldığımız yetkiyle beraber bu ülkenin idaresine konan yetkiyi, iradeyi 77 milyonumuza sunmak için gayret ediyoruz. Edirne’den Kars'a, Sinop'tan Hatay'a varıncaya kadar... O yüzden sizin verdiğiniz yetkiye sahip çıkarak, devretmeyerek ancak sandığa taşıyarak, onu götürüyoruz." 

Milletin vereceği destekle ülkenin istikrarını koruyacaklarını ve dürdürülebilir hale getireceklerini aktaran Yıldız, daha önceki herkesin borçlu doğduğunu, bundan sonra doğacakların da devlet ve hazineden alacaklı halde olmasını sağlamaları gerektiğini söyledi.

Yıldız, sözlerini şöyle tamamladı:

"12 yıldan beri iktidardayız, bir yerde gömü, hazine, toplu bir altın mı bulduk? Nasıl oldu da bütün varlıklarıyla Türkiye 3 katına çıktı? Biz en önemli kaynağımızı bulduk. İnsan kaynağımızı ve onun da başında Recep Tayip Erdoğanımızı bulduk. Biz genel başkanımız ve Başbakanımıza sahip çıkarız, 'herhangi birileri istedi' diye genel başkanımızı değiştirmeyiz. Buna karar verecek olan milletimizin kendisidir. Bizler ne zaman yükselişe geçersek paçamızdan tutup aşağı indirmeye çalışıyorlar. Yeter artık, Türkiye gelişecek, büyüyecek bundan sonra. O yüzden, ister asker elbiseli, ister sivil elbiseli, ister başka elbiseli olsun. Türkiye’nin ilerlemesine mani olacak yapıyı bir şekilde engelleriz.

Türkiye, ilerleyecek ve büyüyecektir."

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com