Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Iğdır'da

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Iğdırda
Bakan Yıldız: "Türkiye'de şu an çok ciddi oyunlar oynanıyor. Ne zaman yükselişe geçsek aynen 7 yılda, 10 yılda kuraklığın gelmesi gibi siyasette de böyle bir kuraklık iklimi oluşturulmak isteniyor. Türkiye'nin gelişmesini büyümesini istemiyorlar. Kim iste

IĞDIR (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Türkiye'de şu an çok ciddi oyunlar oynanıyor. Bakın ne zaman yükselişe geçsek aynen 7 yılda, 10 yılda kuraklığın gelmesi gibi siyasette de böyle bir kuraklık iklimi oluşturulmak isteniyor. Türkiye'nin gelişmesini büyümesini istemiyorlar. Kim istemiyor, istemeyenleri hep beraber biliyoruz" dedi.

Çeşitli gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Iğdır'a gelen Bakan Yıldız, bir restoranda partililerle bir araya geldi. Yıldız, burada yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile telefonla görüştüğünü dile getirerek, Erdoğan'ın bütün partililere selam söylediğini belirtti.

Yerel seçimlerin sadece belediye başkanı seçiminin olmadığını ifade eden Yıldız, şöyle devam etti:

"Türkiye'de şu an siyasi istikrarın yıpratılmasına ve AK Parti'nin yıpratılmasına yönelik çok ciddi çaba ve gayret var. Bir yapı kalkıyor ve çıkıyor, 'Siz kime oy vereceksiniz.' Verilen cevap, 'AK Parti dışında en güçlü parti kimse ona oy verelim.' Mardin'de BDP, Sivas'ta Büyük Birlik Partisi, İstanbul'da CHP... Böyle bir sistemsizlik olabilir mi? Bu kabul edilebilir mi? Hangi seçimde biz bunu gördük. İki parti birleştiğinde bile bu kadar prensipsizlik görmedik. Şimdi bize diyorlar ki siz başka partileri tanımıyor musunuz? Biz başka partileri tanıyoruz da başka parti konu edildi mi hepsi beraberce birleşiyor. Türkiye'nin, seçmenin yüzde 50'si AK Parti'li, diğer yüzde 50'si de diğer partililer. Biz bunu saygı ile karşılıyoruz. Biz her 3 seçmenden birinin AK Parti dediği dönemde buraya geldik. Nereye geldik, her iki seçmenden bir tanesinin AK Parti dediği yere geldik. Milletimiz bize, kara kaşımıza, kara gözümüze oy vermiyor. Doğru yaptığımız işlere oy veriyor."

Iğdır'da yerel seçimler için ciddi bir mücadelenin söz konusu olduğunu vurgulayan Yıldız, bütün siyasi partilerin birbirine dönük hoşgörü ile baktığını söyledi.

Birçok ilde bu durumla karşılaşmadıklarını ifade eden Yıldız, "Türkü, Kürdü, hangi etnikten olursa olsun birliğe, beraberliğe burada özen gösteriyor. Bu Iğdır için Türkiye'ye örnek olacak ciddi bir vasıf. Ben gittiğim yerlerde de konuşacağım. Biz hep beraber Türkiye'nin büyümesine katkı sunacağız" diye konuştu.

- "Türkiye'de şu an çok ciddi oyunlar oynanıyor"

Iğdır'a 12 yıl içerisinde yapılan yatırımları anlatan Yıldız, şunları söyledi:

"Bu yatırımlar yeterli değil. Daha fazlasını yapmamız lazım. Türkiye kazandıkça bu çalışmalarımızı yapacağız. Başbakanımız ülkemize çok büyük hizmetler yaptı. Sorun şu, '16 Aralık'a kadar sayın başbakanımız iyiydi, 17 Aralık'tan sonra nasıl kötü oldu? Böyle bir şey olabilir mi? Başınıza tuğla mı düştü, birden bire böyle düşünüyorsunuz. Bunları anlatacağız. Türkiye'de şu an çok ciddi oyunlar oynanıyor. Bakın ne zaman yükselişe geçsek aynı 7 yılda, 10 yılda kuraklığın gelmesi gibi siyasette de böyle bir kuraklık iklimi oluşturulmak isteniyor. Türkiye'nin gelişmesini büyümesini istemiyorlar. Kim istemiyor, istemeyenleri hep beraber biliyoruz. Türkiye, ilk 26 ülke arasından ilk 16 ülke arasına girdi. Yeni bir hedef konuldu ilk 10 ülke arasına girmek. Türkiye ekonomik sınırlarını genişletecek. Bu çok önemli bir şey, biz bunu yapabilecek güçteyiz."

Türkiye'nin gelişmesi için canla başla çalıştıklarını belirten Yıldız, "Bir kısım tehditler şantajlar malum birçok araç bizi bu hedefimizden alıkoymayacak. Milletimizden aldığımız yetkiyi, yine sandıkta milletimiz o yetkiyi elimizden alır. Kime devredeceğimize milletimiz karar verir. Çünkü ülkemiz de yalnızca ekonomisiyle değil aynı zamanda sağduyusuyla her şeyiyle beraber büyüdü. Vatandaşlarımız her şeyi biliyor. Her şey biliniyor ve duyuluyor iyi işler de kötü işler de. O yüzden bizler ülkemize sahip çıkacağız. Edirne'den Iğdır'a, Hatay'dan Samsun'a kadar birçok ilimizin Türkiye'nin birçok yerinde bu atılımları yapmamız lazım. Biz cesaretli olacağız. Sadece kendimiz için değil ülkemiz için bunu yapacağız. Kendimizden daha çok sevdiğimiz çocuklara daha iyi ülke bırakmak için çalışacağız."

Bakan Yıldız, daha sonra Kars'a gitmek üzere kentten ayrıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com