Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, İzmir'de:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, İzmirde:
"17 Aralık şunu söylüyor bize; 'Vatandaşınızdan, milletinizden aldığınız yetkiyi bize devredin'. Biz yetkiyi milletimizden aldık ancak milletimizle beraber paylaşabiliriz"

İZMİR (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 17 Aralık operasyonunun, "Vatandaşınızdan, milletinizden aldığınız yetkiyi bize devredin" anlamına geldiğini belirterek, "Biz yetkiyi milletimizden aldık ancak milletimizle beraber paylaşabiliriz" dedi.

Bakan Yıldız, Aliağa Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen AK Parti Aliağa Belediye Başkan adayı Ethem Yorulmaz'ın proje tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Aliağa'da İbrahim Ethem Yorulmaz, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde ise Binali Yıldırım'in hem kente hem de ülkeye çok farklı artılar getireceğine şahit olduğunu, inandığını belirtti.

30 Mart yerel seçimlerinin yalnızca bir belediye başkanlığı seçimi değil aynı zamanda Türkiye'nin istikrarının seçimi olacağını dile getiren Yıldız, "Türkiye'nin istikrarına borçlu olanlar, yalnızca iktidar partileri değildir. İstikrara borçlu olanlar muhalefet partileridir, sanayicilerdir, sivil toplum örgütleridir, sanatçılardır, aydınlardır. Toplumun birçok kesiminin siyasi istikrara borcu vardır" diye konuştu.

3 Kasım 2002'de göreve geldiklerinde bazılarının AK Parti hükümetine ömür biçtiğini, birçok badireler atlattıklarını ifade eden Yıldız, yerel seçimler öncesinde hükümet olarak yaptıklarını değil yapmadıklarını söylemekle uğraştıklarını kaydetti.

Seçim ortamında anlatılacak milyarlarca dolarlık işlerinin olduğunu, "enkaz edebiyatı yapmayacaklarını" söylediklerini ancak bunun istismar edildiğini ifade eden Yıldız, şunları söyledi:

"1981'de, Anıtkabir'in bayrak direğinin ipi yerli üretiliyor diye gazetelere manşet edildi. Peki biz şu anda ne hale geldik. Binali Yıldırım bakanımızın öncülüğünde A-4 uydusunu Başbakanımıza refakatla Japonya'da gördük, Türk mühendislerle birlikte gördük. Fark bu işte. O nerede bu nerede. Şimdi biz eskiden bahsetmedikçe nerede olduğumuzu zaman zaman farkedemeyebiliyoruz. İzmir'e 24 katrilyon liralık yatırım yapılmış. Yalnızca enerjide 1,5 katrilyonluk yatırım yapıldı. 'Türkiye büyüyor' derken yalnızca ekonomisiyle, idaresiyle, sosyal hayatıyla değil insanlarımızın beyniyle, zihniyle, kalbiyle, sağduyusuyla, sezgileriyle, basiretiyle ve ferasetiyle her yönüyle beraber büyüdü. Bunu görmezlikten gelemeyiz. O yüzdendir ki 30 Mart seçimlerinde Türkiye'nin tercihlerini herkes öpüp başının üstüne koymak durumunda. AK Parti olarak bunu açıkladık. Peki niçin bazı partiler panik yapıyor, niçin endişe duyuyorlar? Vatandaşın tercihi neyse biz onu yapacağız. Bakın 17 Aralık şunu söylüyor bize;  'Vatandaşınızdan, milletinizden aldığınız yetkiyi bize devredin'. Bizim böyle yetki devretme yetkimiz yok. Biz yetkiyi milletimizden aldık ancak milletimizle beraber paylaşabiliriz."

Gayri meşru yollarla güç toplayanların yapması gerekenin şeffaflaşmak olduğunu, faziletlerin en önemlisinin cesaretli davranmak olduğunu aktaran Yıldız, "Türkiye, kazanımlardan fedakarlık yapamaz. Türkiye, kazanımlarını bir kenara bırakamaz. Herhangi bir yolsuzluk ve usulsüzlük iddiası hiçbir zaman için siyaset mühendisliğini meşru kılmaz. Siyasetin herhangi bir problemi varsa yine siyaset alanında ancak çözülür. Vatandaşımızın fikrine, tercihlerine, her zaman olduğu gibi saygı göstermek durumundayız. Bizler aldığımız yetkiyi ancak sizlerle paylaşarak yolumuza devam edeceğiz" dedi.

- "Türkiye 3 kat büyüdü"

Türkiye'de anlatacak çok şeylerinin olduğunu, ülkenin gerek gayri safi milli hasılası gerek kişi başı gelirleriyle 3 kat büyüdüğünü anlatan Yıldız, "Türkiye ne oldu da 12 yılda 3 katına çıktı. Herhangi bir yerde gömü mü, define mi, hazine mi, altın mı buldu? hayır. En önemli kaynağını insan kaynağını başta sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ekibiyle beraber buldu. En önemli kaynağını buldu" ifadelerini kullandı.

Haketmedikleri hiçbir oyu hanelerine yazdırmadıklarını, bundan sonra da yazdırmayacaklarını vurgulayan Yıldız, "Yerel seçimlere 10 gün kaldı. En son, hiçbirşey yapamadılarsa sandıkta oylarımıza gölge düşürmek isteyeceklerdir" diyerek vatandaşların oylara sahip çıkmasını istedi.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ise 11 yıl boyunca yaptıkları hizmetleri anlattı. İzmir'in kötü yönetildiğini dile getiren Yıldırım, kenti hakettiği yere taşımak istediklerini kaydederek, "Şehir kan kaybediyor. Çünkü şehrin planı yok. Günübirlik kararlarla İzmir bir yerlere varamaz" diye konuştu.

Etkinliğe, AK Parti İzmir Milletvekili ve TBMM AB Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Tekelioğlu ile çok sayıda iş adamı, sivil toplum örgütü temsilcisi ve partili katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com