Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Kars'ta:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Karsta:
"Bugün gelişen dünyada Türkiye'nin gelişmesini istemeyen yapı neyse, Çanakkale şehitlerimizin şehit düştüğü zamandaki yapı, birbiriyle nitelik olarak aynıdır"

KARS (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Bugün gelişen dünyada Türkiye'nin gelişmesini istemeyen yapı neyse, Çanakkale şehitlerimizin şehit düştüğü zamandaki yapı, birbiriyle nitelik olarak aynıdır" dedi.

Yıldız, İlim Yayma Cemiyeti Kars Şubesince halk eğitim merkezinde düzenlenen "Çanakkale Şehitlerini Anma" programında yaptığı konuşmada, şehitlere Allah'tan rahmet diledi.

Her zamanın kendisine göre tehditleri ve fırsatları olduğunu dile getiren Yıldız, Çanakkale şehitlerinden, yüce insanlardan günümüze mutlaka bir şey taşınması gerektiğini belirterek, "Onların bize bir şey verdiği muhakkak. Bizim onlardan ne aldığımızı mutlaka konuşuyor olmamız lazım. Dünya mutlak bir adalet üzerine yaratılmış" diye konuştu.

Türkiye'nin büyüdüğünü, şekil değiştirdiğini vurgulayan Bakan Yıldız, şunları kaydetti:

"Türkiye beyniyle, kalbiyle, vicdanıyla, basiretiyle, ferasetiyle, sağduyularıyla ve sezgileriyle beraber büyüyor. Hepsi beraber büyüdüğü için bu güzellikler taşınabiliyor. Türkiye, Çanakkale Zaferi'ndeki tehditlerinden çok farklı tehditlere sahip değildir bugün. İmkanları, Türkiye'nin o anki gücünü, Türkiye'nin içindeki bulunduğu o tarihi sıkıntıları, yılların birikmiş birçok tortusunu her bir şeylerini de dahil ederek söylüyorum, her olay tehditleriyle ve fırsatlarıyla beraber geliyor. O gün annesi yavurusunu şehit olması için gönderiyordu, bugün annelerimizin profiline bakmamız lazım. Şehitlik konusunda kendisi gönüllü olarak giden gençlerimiz vardı, bugün gençlerimizin kendi haline bakması lazım."

"Bugün gelişen dünyada Türkiye'nin gelişmesini istemeyen yapı neyse, Çanakkale şehitlerimizin şehit düştüğü zamandaki yapı, birbiriyle nitelik olarak aynıdır'' diyen Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü: 

''Milletin iradesini söz konusu etmeksizin yalnızca ülkeyi işgal etmek isteyen yapı neyse bugün şekil değiştirerek, milletin iradesini bir kenara koyarak yapmak istenen işlemler aynı şeyler. İnsanların gönüllerini, kalplerini Allah'a bağladığı ama aynı zamanda iştigal alanlarını bütün o yoksullukla beraber oluşturduğu bir alan."

Yıldız, daha sonra Çanakkale Zaferi'nin 99. yılı dolayısıyla düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere, çeşitli hediyeler verdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com