Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Kayseri'de:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Kayseride:
"Birisi diyor ki 'ben çiftçiye 1,5 liraya mazot satacağım'. Kimin parasını kime veriyorsun? Bunlar çok önceden denendi, tutmadı"

KAYSERİ (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Birisi diyor ki 'ben çiftçiye 1,5 liraya mazot satacağım'. Kimin parasını kime veriyorsun? Bunlar çok önceden denendi, tutmadı" dedi.

Bakan Yıldız, partisince İncesu ilçesinde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 30 Mart'taki seçimlerin genel seçim havasına döndüğünü, var olmak, yok olmak noktasına getirildiğini belirterek, siyaset tarihinde ilk kez muhalefetle birlikte koalisyon yapıldığını söyledi.

"Bu seçim, AK Parti'nin karşısında olmak isteyen bütün yapılarla ve bütün partilerle alakalı bir seçim haline geldi" diyen Yıldız, "Türkiye’nin enerji politikalarıyla çok uzun zamandır ilgileniyoruz, bazen bakan, bazen danışman bazen de genel müdür olarak. Duyuyorum, buradaki arkadaşımız elektrik fiyatlarını düşürecekmiş. Kardeşim, sen bunu kime sorup da düşürüyorsun? Birisi diyor ki 'ben çiftçiye 1,5 liraya mazot satacağım'. Kimin parasını kime veriyorsun? Bunlar çok önceden denendi, tutmadı" ifadelerini kullandı. 

Her türlü yolsuzluğun, yoksulluğun, usulsüzlüğün karşısında olduklarını ifade eden Yıldız, şunları kaydetti:

"Hamdolsun, lambalar yanacak. Duyuyorum, oy tasnifi yapılırken bazı yerlerde elektrik kesilecekmiş. 21 dağıtım bölgesinde o gün itibariyle izinleri kaldırıyoruz. Mühendisiyle işçisiyle teknisyeniyle beraber herkes görevinin başında olacak. Enerji sektöründe hiçbir provokasyona müsaade etmeyeceğiz. AK Parti, şimdiye kadar hiçbir artı oya ihtiyaç duymadı, hak ettiğini aldı. Yok seçim hilelerine başvuracakmış, yok oy pusulalarına bir şey yapacakmış, hiçbirine inanmayın. AK Parti, ak oylarıyla beraber bu ülkenin iktidarına gelecek. Bugüne kadar hak etmediğimiz hiçbir oyu almadık, bundan sonra da almak istemiyoruz. Bize helalinden aldığımız oylar yeter de artar bile."

- "Hocalara sordum 'oğlum bu adamın parasını yeme' dediler"

Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki de 30 Mart seçimlerinin hem ilçe hem Kayseri hem de Türkiye açısından büyük önem taşıdığını vurguladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na açtığı tazminat davalarına da değinen Özhaseki, "50 dava açtık. Ben hocalara sordum 'oğlum bu adamın parasını yeme' dediler. Ben de tazminat davalarından gelen parayla sucuk dağıtıyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bakan Yıldız, Başkan Özhaseki, İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol ile seçim otobüsünden vatandaşlara karanfil attı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com