Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Tokat'ta

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Tokatta
Yıldız: "Biz, ülkemiz için gece gündüz demeden hamdolsun koşturan ve ülkenin birlik ve beraberliği için uğraşanlardanız"

TOKAT (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Biz, ülkemiz için gece gündüz demeden hamdolsun koşturan ve ülkenin birlik ve beraberliği için uğraşanlardanız" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Tokat'ın Turhal ilçesine gelen Yıldız, AK Parti'nin Turhal Belediye Başkan adayı Yılmaz Bekler'in seçim irtibat bürosu önünde vatandaşlara hitap etti.

İktidarları döneminde yapılan çalışmaları anlatan Yıldız, 30 Mart'taki seçimin sadece Turhal'da yapılan yerel seçim olmadığına dikkati çekerek, "Türkiye'nin istikrarının sürdürülebilir olmasını seçeceğiz ama söyleyeyim, 17 Aralık'ın 10 nedeni varsa bunların 3 sebebi enerji sektöründendir, bizim yaptığımız düzenli, doğru politikalardır, Irak'ta yaptıklarımızla alakalıdır, bölgenin normalleşmesiyle yaptıklarımızdır ama şimdi farklı şeyler söylüyorlar. Türkiye, bağımsız bir ülkedir. Türkiye, kendi ayakları üzerinde yürüyebilecek hatta koşabilecek Türkiye'dir" diye konuştu.

Bakan Yıldız, şunları söyledi:

"Sene 2013'ün sonu ve 17 Aralık. 1-2 yıl geciktiler, normalde bizim paçamızdan tutup da aşağı çekmek için 10 yılda bir gelirlerdi. Sağ olsunlar 2 yıl gecikerek geldiler. Şimdi ben soruyorum? Siz Türkiye'nin paçasını şu veya bu gerekçeyle büyürken, ilerlerken, genişlerken niçin tutup da aşağı çekmek istersiniz? Ya bırakın Türkiye büyüsün, 3 katına değil, 13 katına çıksın. Bu potansiyel yok mu Türkiye'de? Var. Peki 11 yıldan beri desteklediğimiz, herkesin iyi dediği, müthiş çalışıyor dediği sayın Başbakan ve ekibi 16 Aralık'a kadar çok iyi bir insandı. Şimdi soruyorum o arkadaşlara ne oldu da başınıza tuğla mı düştü de 17 Aralık'ta kötü mü oldu Başbakanımız? Böyle bir şey kabullenebilir mi, böyle bir şey olabilir mi? Haksızlığa 'dur' demeyecek miyiz?" 

Türkiye'de bütün vatandaşların verdiği oya partisi ne olursa olsun saygı duyduklarını vurgulayan Yıldız, "Ama biz şuna saygı duymayız; 'AK Parti'ye vermeyin de kime oy verirseniz verin de', biz bu görüşe saygı duymayız. Şimdi o dediğimiz malum yapı diyor ki 'AK Parti'ye oy vermeyin'. Açıkladılar niçin vermeyeceklerini, sanki biz başka bir ülkenin insanıyız, sanki biz başka dinin mensubuyuz, sanki biz ülkemizi sevmiyoruz. Tam tersi" dedi.

"Bu ülkede her 100 kişiden birini dinlediler" diyen Yıldız, sözlerini şöyle tamamladı:

"Benim sayın Başbakan ile konuşmamı dinleyip de ne yaptılar? Kapı komşularına mı verdiler? Yok, daha uzaklara götürdüler. Biz enerji sektörüyle alakalı çok önemli işler yapıyoruz. Niçin başkası bunu dinler? Bunun adı yalnızca sadece dinleme midir? Ahmet, Mehmet, Hasan'ı mı dinliyoruz?  Hayır o ülkenin bakanını dinliyoruz, hem de resmi olarak dinleniyor. Niçin? Benim bir terör örgütüne üye olduğum gerekçesiyle. Bunu 3 yıl sonra öğreniyorum. 'Bu terör örgütü neyle uğraşıyor?' diye sordum, 'yani bir bilelim, neyle uğraştığımızı bir bilelim' dedim. Böyle komedi olmaz arkadaşlar. Biz, ülkemiz için gece gündüz demeden hamdolsun koşturan ve ülkenin birlik ve beraberliği için uğraşanlardanız." 

Yıldız, Zile ilçesinde de belediye başkan adayı Lütfi Vidinel için destek istedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com