Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Yozgat'ta:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Yozgatta:
"Bakın bugün başka bir dinlemeden bahsediyoruz. Siz bir ülkenin cumhurbaşkanını, başbakanını niçin dinlersiniz? Bu düpedüz casusluktur. Ama son gelinen gelişmeler casusluğun ötesinde aynı zamanda ihanettir. Türkiye'nin ulusal güvenliğine karşı yapılan çok

YOZGAT (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Bakın bugün başka bir dinlemeden bahsediyoruz. Siz bir ülkenin cumhurbaşkanını, başbakanını niçin dinlersiniz? Bu düpedüz casusluktur. Ama son gelinen gelişmeler casusluğun ötesinde aynı zamanda ihanettir. Türkiye'nin ulusal güvenliğine karşı yapılan çok önemli bir taarruzdur" dedi.

Sarıkaya ilçesinde vatandaşlara hitap eden Yıldız, 17 Aralık'tan sonra Türkiye'de ülkenin ve ekonomik ve askeri güvenliğini tehdit edecek çeşitli oyunlar oynandığını söyledi.

Vatandaşlardan aldığı yetkiyi sadece vatandaşa teslim edebileceklerini anlatan Yıldız, "AK Parti'nin dışında kime oy verirseniz verin diyenlere benim saygım yok. AK Parti Edirne'den Kars'a, Sinop'tan Hatay'a varıncaya kadar hizmet etti. Bunun dışında ne yaptı siz bunu reva görüyorsunuz. Halkımız 30 Mart'ta bunun cevabını verecek" diye konuştu.

Büyük bir oyun oynandığını vurgulayan Yıldız, şöyle devam etti:

"Bu oyunun bu kadar açıktan oynandığı ve derine indiği bir zaman olmamıştır. Teknolojik bütün yardımları aldılar. Dinlemeleri yaptılar. Bakın bugün başka bir dinlemeden bahsediyoruz. Siz bir ülkenin cumhurbaşkanını, başbakanını niçin dinlersiniz? Bu düpedüz casusluktur. Ama son gelinen gelişmeler casusluğun ötesinde aynı zamanda ihanettir. Türkiye'nin ulusal güvenliğine karşı yapılan çok önemli bir taarruzdur. Bizim yetkililerimiz konuşurlar, istişarelerini, müzakerelerini yaparlar, belki üç defa, beş defa. Sonra da karar verilir, uygulanır, ülke böyle yönetilir. Siz en mahrem notları alıyorsunuz, dinlemeleri yapıyorsunuz. Bunları da başka ülkelere servis ediyorsunuz. Yetmiyor, dünyaya servis ediyorsunuz. Şu anda duymayan bir sağır sultan kaldı. Yazıktır, günahtır. Bu ülke birkaç kişinin isteğiyle bu kadar rahat oynanabilecek bir ülke değildir."

30 Mart seçimlerinin bugün itibarıyla bir yerel seçim olmaktan çıktığını ifade eden Yıldız, her oynanan oyunda Türkiye'nin 10-20 yıl geri gittiğini söyledi. 

"Bu oyun diğerlerinden çok farklı" diyen Yıldız, şunları kaydetti:

"Bizimle oynamak istiyorlar. Tamamen kaldırmak istiyorlar. Tehlikenin büyüklüğünden bahsediyorum. Sayın Başbakan ve ekibi yani bizler, sizler 16 Aralık'a kadar iyi niyetliydik de sonra mı kötü niyetli olduk. Siz bir ülkenin dışişleri bakanını, MİT müsteşarını şu veya bu şekilde dinliyorsanız bizim yapacağımız farklı şeyler vardır. Bu Ahmet'in, Hasan'ın konusu değildir, ülkenin konusudur. Herkes tercihini yapacak. Önünüze konulan pusulalar eski Türkiye mi yeni Türkiye mi bunu söyleyecek. Başbakanımızın sesi kısıldı, sesinin son katresine kadar kullanıyor. Başbakan deriz değil mi. Ne olur bir kenara oturup rahat etse. Sizden benden daha fazla çalışıyor. Bugün bir gelişme oldu. Bu gelişme Türkiye'nin ulusal güvenliğine yapılmış çok önemli bir hamledir. Göreceksiniz bu cevabını alacaktır. MHP'li CHP'li kardeşlerime de sesleniyorum: Bu seçim sadece bir partinin seçimi değildir, bu seçim Türkiye'nin geleceğiyle alakalıdır. İstikrara herkesin borcu var."

Sorgun ilçesindeki AK Parti seçim bürosunu da ziyaret eden Yıldız, burada partililere hitap etti.

Yasa dışı dinlemelere değinen Yıldız, şunları dedi:

"Yozgat'tan çıkıp Kayseri milletvekili olan bu kardeşinizi terör örgütüne üye olduğu gerekçesiyle 2,5 yıldan beri resmi olarak dinlemişler. Niçin dinliyorsunuz soruyorum. Sahibi yok şimdi, soruyoruz kimse ben dinlemedim diyor. Ama dinlemişler resmi olarak emniyet, yargı kararı var. Şimdi ben Başbakanımızla bir mesele konuşuyorum. Bunu dinleyip de ne yapacaksın. Geçen yıl 27 ayrı ülkeye 40 ayrı sefer yapmışız. Devlet başkanlarıyla görüşmüşüz. Siz bu dinlediklerinizi kapı komşunuza mı vereceksiniz."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com