"Enflasyon canavarı diye bir şey kalmadı"

"Enflasyon canavarı diye bir şey kalmadı"
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Türk milletinin tüm dünya ülke insanlarından daha zeki olduğunu, onun için hükümet olarak büyük düşündüklerini ifade etti.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Türk milletinin tüm dünya ülke insanlarından daha zeki olduğunu, onun için hükümet olarak büyük düşündüklerini ifade etti.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'da seçim çalışmaları kapsamında Çay ilçesine bağlı Karamık, Akkonak, Karacaören, İnli ve Pazarağaç beldelerinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Karamık beldesinde belediye hizmet binasının açılış törenine katılan Bakan Eroğlu, yaptığı konuşmada, millet olarak altından kalkamayacakları sorun bulunmadığını söyledi. Yeni neslin Türkiye'yi daha da ileri götüreceğine inandığını, hükümet olarak gençlere güvendiklerini ve en iyi eğitimi almaları için
çalıştıklarını kaydeden Bakan Eroğlu, Türk milletinin tüm dünya ülkelerindeki insanlardan daha zeki olduğunu ifade etti. Bakan Eroğlu, 'Onun için hükümet olarak büyük düşünüyoruz. Bu nedenle tüm çocukların önüne bedava kitap koyduk. Şimdi de birer elektronik kitap vereceğiz. Gittiğimiz yerlerde çocuklarımız artık oyuncak değil laptop bilgisayar istiyor' dedi.
Bakan Eroğlu, AK Parti hükümetinin Afyonkarahisar ve Çay ilçesine yaptığı yatırımlara da değinerek, il genelinde sulanmadık alan kalmaması için çalıştıklarını belirtti. AK Parti hükümetinin 8,5 yılda adeta destan yazdığını aktaran Bakan Eroğlu, sözlerine şöyle devam etti:
'Hükümet olarak geçmiş dönemdeki bütün borçları ödedik. Geçmişte 22 banka hortumlanmış, onların ödemesi vardı. 'Devletin vatandaşına borcu olmaz' diyerek, Allah'a şükür onları da kapattık. Diğer taraftan Merkez Bankası kasasında 95 milyar dolar döviz var. Bir taraftan bunca yatırımlar yapılırken bir yandan da para biriktiriyoruz.'

'ENFLASYON CANAVARI DİYE BİR ŞEY KALMADI'
Bakan Eroğlu, ortaokul döneminde traktörle Çay ilçesine bağlı köylere kumaş satmaya geldiğini anlatarak, bu bölge insanına karşı ayrı bir görevi olduğunu kaydetti. Sattığı kumaşların fiyatının her seferinde arttığını hatırlatan Bakan Eroğlu, şöyle devam etti:
'Basma satardık, çeşitli kumaşlar satardık ve 3 liraya sattığımız ürünü bir başka zaman 8 liraya satardık. Köylü teyzelerimiz, ninelerimiz bana kızardı. 'Geçen geldiğinde bunu 3 liraya almıştık şimdi ne oldu da 8 liraya çıktı' diye. Ben de o günkü çocuk aklımla enflasyonu anlatmaya çalışırdım. Allah'a şükür şimdi 'Enflasyon canavarı' diye bir şey kalmadı.'
Bakan Eroğlu, İl Genel Meclisi aracılığı ile Afyonkarahisar'daki sulama kooperatiflerinin yapacağı yağmurlama ve damlama sulama için 100 bin liralık hibe sağlandığına değinerek, vatandaşlardan bunu iyi değerlendirmelerini istedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com