"Engel kafalarda değil, mekanlarda"

"Engel kafalarda  değil, mekanlarda"
Kentteki engelliler derneklerini ziyaret eden Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, engellerin kafalarda değil, mekanlarda olduğunu belirtti.
Çiftçi, Altı Nokta Körler Derneği, İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği, Özel Eğitime Muhtaç Çocukları Koruma Derneği, Sempati Spor Kulübü Derneği, Otistik Çocuklar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Eğitim Derneği ve Sakatlar Derneği Kütahya Şube Başkanlığı ile Engelliler Spor Kulübü Derneğini ziyaret etti.
Sakatlık, rahatsızlık veya engellilik insana doğuştan olabileceği gibi her an bir taraftan, bir yerden düşerek engellide olabilineceğini ifade eden Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, "Kimin başına ne zaman ne geleceği belli değil. Dolayısıyla Ülkemizde yüzde on iki civarında engellimiz var. Başta Resmi kurumlar olmak üzere bu hafta sebebiyle bir seferberlik ilan edip özürlülerimizin de yaşamlarını kolaylaştırabilecek mekanlar haline getirmeli. Yani engel kafalarda değil mekanlarda. Mekanları düzeltelim. Mekanlardaki engelleri düzeltelim ki engel kalmasın. Burada bütün belediyeler, il genel meclis üyelerimiz, il genel meclisi artı sivil toplum örgütlerimiz ve iş yerlerimiz yaşanılabilir bir hayata her alanda ulaştırmamız gerekiyor. Özellikle de kaldırımlar, tuvaletler, oturma yerleri, toplu yaşam mekanları, toplu taşıma araçları, bankalar, ibadethaneler, evler, trenleri mutlaka engellilere uygun hale getirmemiz gerekiyor. İnşallah Kütahya ilçeleriyle birlikte engelliler için yaşanılabilir bir kent olur" dedi.
Vali Çiftçi'nin Derneklere yapmış olduğu ziyarette Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürü Ruhi Çokan ile İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hamiyet Özkalay eşlik etti.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com