Engeller bir bir kalkıyor

Engeller bir bir kalkıyor
Kütahya Valiliği, Çalışma ve İş Kur İl Müdürlüğü tarafından engelli vatandaşların daha rahat hizmet alabilmesi için valilik zemin katta hizmet noktası oluşturdu.
Engelli vatandaşlarımız için engeller bir bir kalkıyor. Engelli vatandaşlarımız artık tüm resmi hizmetlerin valiliklerden alabiliyor. Bina önündeki rampayı kullandıktan sonra, asansör yardımıyla  istediği kata çıkabiliyor. İstedikleri yerde işlerini tamamlayabiliyorlar.
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’de engelli vatandaşların iş aramalarında müracatlerını daha kolay yapabilmek için bir hizmet noktası oluşturdu. Burada engelli vatandaşlar yetkililerden istedikleri bilgiyi alıp müracaatlarını tamamlayabiliyorlar.
Engelli vatandaşlarımızdan Emre Aygün uygulamadan memnun olduğunu ifade ederek şunları söyledi. “ İş Kurumunun açmış olduğu engelli noktası çok iyi oldu. İşlerimi daha kolay yapıp müracaatlarda bulunabiliyoruz.”dedi.
İş başvurusu için gelen bir başka engelli vatandaş Hatice Akgün ise uygulamadan memnun olduğunu ifade ederek şunları söyledi. “Ben iş başvurusu için geldim. Ve binamıza çok rahat girdim. Allah Razı Olsun bana da çok iyi davrandılar ve yardımcı oldular. Çalışmak istiyorum. Bende varım çok teşekkürler.”dedi.
Kütahya Sakatlar Derneği Başkanı Hatice Yakar ise şunları söyledi. “Bugün burada İş Kur’umuzun hizmetini kolaylaştırmak için açtığı bürodayız. Sayın valimizin teklifiyle İş Kur müdürümüz engellilerin ulaşımını kolaylaştırmış ve Kütahya Valiliği’nin altına bir büro açmışlar. Biz engellilerin engellerini kaldırdıklarından dolayı sayın valimize sayın İşkur müdürümüze çok teşekkür ederiz. İnanın çok kolay olmuş. Önemli olan engelli değil. Engellilerin engellerini kaldırmak. Engel diye bir şey yoktur. Engelleri ancak bizler koruz, bizler kaldırırız. Engelleri kaldıranlara teşekkür ederiz. İş Kurumana ulaşım çok kolay olduğundan dolayı engelli arkadaşlarımız kayıtlarını İşkur binasına değil valiliğin alt katındaki İşkur ek hizmet bürosundan yapabilir.”şeklinde konuştu.
Çalışma Ve İş Kurumu İl Müdürü Feyzullah Erentürkmen ise yapılan bazı düzenlemeler neticesinde özürlü vatandaşların kamu hizmetinden daha kolay yararlanmalarını sağladıklarını söyleyerek şunları söyledi. “Bizde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak valilik ek hizmet binamızda özürlülere daha kolay hizmet verebilmek amacıyla özürlü hizmet noktasını oluşturduk. Özürlü iş arayanlarımız rahatlıkla ek hizmet binamıza gelerek açık  işlere açtığımız kurslara müracatlarını yapabilirler. İleriki zamanlarda iş verenlerle özürlü iş arayanları buluşturmayı planlıyoruz. Tüm özürlü iş arayanlarımızı ek hizmet binamıza bekliyoruz.”dedi.
 Bu uygulama sayesinde tüm engelliler iş başvurusu ve kayıtlarını daha kolay yapabilcekler. (İLB)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com