Engeller filede aşılacak

Engeller filede aşılacak
Bilecik’in Bozüyük ilçesinde, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Engelliler Derneği'nin ortaklaşa hayata geçirdiği "Engelleri Filede Aşalım" projesiyle engelliler spor salonunda buluşuyor.

Antrenör Aylan Kola önderliğinde perşembe ve cuma günleri kapalı spor salonunda 14.00-15.30 saatleri arasında voleybol kursu verilecek.
 
Projeye Bozüyük Belediyesi ulaşım ve ekipman desteği verecek. Şu an itibariyle 12 engelli sporcu ile çalışmalara başlanacağı, önümüzdeki günlerde bu yönde taleplerin artmasının beklendiği belirtildi. Ayrıca kayıt yaptırmak isteyen ailelerin Engelliler Derneği'ne başvurarak kayıt yaptırabilecekleri kaydedildi.
 
Projeyle ilgili bir açıklama yapan Gençlik Spor İl Müdürü Lütfü Doyuk, "Özel sporcularımızı ev hayatından kurtarıp sosyal hayata çekebilmek için bu projeyi başlattık. Bu kardeşlerimizi onlara en yakın spor salonlarına çekerek, günlük hayatlarında yapamadıklarını yaşatmak istiyoruz. Bedeni ve zihni faaliyetlerinden bir parça gelişim sağlayabilirsek ne mutlu bizlere. Antrenörümüz Aylan Kola eşliğinde haftanın 2 günü bir araya gelip hem kaynaşacaklar, hem de spor yapacaklar" dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com