“Engelleri aşmak için aday adayım”

“Engelleri aşmak için aday adayım”
Büyük Birlik Partisi (BBP) Kütahya milletvekili aday adaylığını açıklayan Hava Özkul, yeni bir seçim dönemine girdiklerini belirterek; “Ben engelli bir bireyim ve bugüne kadar engelimi görmeyip bir çok seyleri başardım. Benim gibi diğer engelli k

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kütahya milletvekili aday adaylığını açıklayan Hava Özkul, yeni bir seçim dönemine girdiklerini belirterek; “Ben engelli bir bireyim ve bugüne kadar engelimi görmeyip bir çok seyleri başardım. Benim gibi diğer engelli kardeşlerime destek olmak için bu yola cıktım”
Milletvekiliği aday adaylarının aralarında yaş olarak genç olduğunu belirten Özkul; “Genç olmama rağmen engellilerimizi kadınlarımızı vekil olarak en iyi şekilde temsil edeceğime inanıyorum. Bende engelli bir bireyim ve bugüne kadar engelimi görmeyip bir çok seyleri başardım. Benim gibi diğer engelli kardeşlerime destek olmak için bu yola cıktım.”
“Damdan düşeni damdan düşen anlar” diyen Özkul, TBMM'de engelli vatandaşları temsil etmek için aday adaylığını açıkladığını belirtti.
Başbakanlığın yaptığı açıklamalarda genel nüfusun %12.28'inin engellilerden oluştuğu ifade eden Özkul, engellilerin, aileleriyle beraber düşünüldüğünde genel nüfusun %36.84'üne tekabül ettiğini söyledi.
Geçmişten günümüze, engelli sorunlarına çözüm getirmek noktasında ne devletin yeterli düzeyde, ne de hükümetlerin somut adımları mutluluk verici olmadığını dile getiren Özkul, TBMM'de şu projeleri hayata geçirmek istediğini kaydetti:
“Bizim iktidarımızda radikal çözümler gelecektir. Engelliler siyaset üstü tutulacak. Sivil Toplum Kuruluşları projeleri mukabili genel ve mahalli idareler bütçesinden desteklenecek. Özürlüler İdaresinin idari yapısı, engellilerden oluşacak. Kamu kurumları engelli kontenjanları 3 (üç) ayda doldurulacak. Eğitim ve evde bakım hizmetleri artırılacak. *Engellimiz, Batılı ülkelerdeki engellilerin teknolojisine sahip olacak. Engelliler Bakanlığı kurulacak, Bakanlık idari kadrosu liyakat sahibi, tarafsız engelliler atanacak. Engelli, hayatının her döneminde kullandığı araç gereç ücretsiz sahip olacak. Her konuda başarılı engelli, desteklenecek ve ödüllendirilecek. Engelli istihdamı, muafiyet ve teşviklerle özendirilecek. İşini kurmak, veya ev sahibi olmak isteyen engellimiz uzun vadeli faizsiz kredi kullanacak. Engelliye sorun çıkartan bürokrat yargılanacak. Engellinin ulaşımında otobüs, tren yanında uçak da ücretsiz olacak.” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com