Engelleri ''bağlama'' ile aşıyor

Engelleri ''bağlama'' ile aşıyor
Kütahya'da doğuştan engelli Özkan Özel, kursta bağlama çalmayı öğrenerek, müzikle engelleri aşmaya çalışıyor.

Kütahya'da doğuştan engelli Özkan Özel, kursta bağlama çalmayı öğrenerek, müzikle engelleri aşmaya çalışıyor.
KÜTAHYA - Alıanan bilgilere Özkan Özel (26), doğuştan kaynaklanan rahatsızlığı nedeniyle yürüyemediğini ve yaşamını tekerlekli sandalyede sürdürdüğünü söyledi.
Önceki yıllarda evden çıkamadığı için psikolojik bakımdan da rahatsızlık yaşadığını ve bir şeylerle ilgilenme ihtiyacı hissettiğini belirten Özel, bu boşluğu gidermek bakımından günün büyük bölümünü Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şubesinde engelli arkadaşlarıyla sohbet ederek geçirdiğini belirtti.
Özel, sosyal aktivitelerle uğraşabilmek amacıyla enstrüman çalıp müzikle uğraşmayı düşündüğünü, bunun için 2009'da Halk Eğitimi Merkezince düzenlenen kursa katılıp bağlama çalmayı öğrendiğini dile getirerek, şöyle konuştu:
''Engellilerin de bir şeyler yapabileceğini göstermek istiyoruz. Bunun için kendi adıma müzikle uğraşmaya karar verdim. Kursa gidip bağlama çalmayı öğrendim. Zaten türkülerimizi de çok seviyorum. Şimdi bağlamamı alıp derneğe geliyorum, birkaç türkü çalıp onları eğlendiriyorum, hoşça vakit geçirmelerine yardımcı oluyorum. Hem eğlenip günlük yaşamımızdaki stresten uzaklaşıyoruz, hem de ruhun gıdası müzik sayesinde engelimizi aşıp bir şeylerle uğraşıyoruz.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com