Engelli Funda'nın dramı yürekleri dağlıyor

Engelli Funda'nın dramı yürekleri dağlıyor
Kütahya'nın Simav ilçesinde, Osmanbey İlköğretim Okulu 1/B sınıfının doğuştan engelli öğrencisi Funda Sarıca'nın dramı yürekleri dağlıyor.

Kütahya'nın Simav ilçesinde, Osmanbey İlköğretim Okulu 1/B sınıfının doğuştan engelli öğrencisi Funda Sarıca'nın dramı yürekleri dağlıyor.
Erken doğum esnasında oksijen yetersizliğinden dolayı ayakları tutmadığı belirtilen minik Funda'yı okula annesi çocuk arabasıyla getirip götürüyor. Asansörü bulunmayan okula çocuğunu sırtına alarak taşıyan kalp hastası anne Gümran (25), merdivenleri inip çıkarken nefes nefese kalıyor. Fedakar anne, sabah okula getirdiği kızını sırasına yerleştirdikten sonra bir daha evine dönmüyor. Anne Gümran Sarıca, kızının hem arkadaşlarından geri kalmaması hem de ihtiyaçlarını giderebilmesi için evine dönmeyip
koridorun bir köşesinde ders saatinin bitmesini bekliyor.
Okul idaresinden asansör talebine karşılık alamadığını ifade eden anne Sarıca, hayırseverlerden Osmanbey İlköğretim Okulu'na yardım eli uzatmalarını bekliyor. Doğduğu günden bu yana tutmayan ayakları yüzünden hareket edemeyen minik Funda'nın sınıfta çektiği sıkıntılar arkadaşlarını da üzüyor. Funda'nın durumuna çok üzüldüklerini dile getiren minikler, uzanacak yardım elini öpmeye hazır olduklarını ifade ediyorlar.
Derslerinde son derece başarılı olan Funda için tehlike çanlarının teneffüs saatlerinde çaldığını kaydeden sınıf öğretmeni Tahsin Ören, sosyal ihtiyaçlarını gidermesi için sürekli annesini çağırmak zorunda kaldıklarını kaydetti.
Funda için okula asansör yaptırmak istediklerini, bu hususta birkaç firma ile görüştüklerini ifade eden okul müdürü Ahmet Oğul, '2 kat için 25 bin lira istediler. Okul Aile Birliği'nden bu parayı karşılamamız mümkün değil. Hayırseverlerin yardım eli uzatmalarını bekliyoruz. Yeni öğretim yılı başında Funda'nın çocuk arabasıyla gelip gitmesini kolaylaştırmak için girişe engelli rampası yaptırdık. Gücümüz bu kadar. Funda'nın önündeki engellerin kaldırılması için okul idaresi olarak bir şeyler yapmak
istiyoruz, ancak maddi gücümüz sınırlı. Kereste fabrikasında işçi olarak çalışan babası Ahmet Sarıca geçimini zor sağlıyor. Ev hanımı annesi Gümran ise gününü okulda geçiriyor. Bir yerde çalışması da imkansız. Hayırseverlerin yardımını bekliyoruz' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com