Engelli vatandaşın akülü araç sevinci

Engelli vatandaşın akülü araç sevinci
Kütahya'nın Simav ilçesinde, 40 yaşındaki bir çocuk annesi bedensel engelli Canan Yıldırım Ceylan'a Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından temin edilen akülü araç, Kaymakam Cengiz Horozoğlu tarafından Hükümet Meydanında düzenlenen tö

Kütahya'nın Simav ilçesinde, 40 yaşındaki bir çocuk annesi bedensel engelli Canan Yıldırım Ceylan'a Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından temin edilen akülü araç, Kaymakam Cengiz Horozoğlu tarafından Hükümet Meydanında düzenlenen törenle teslim edildi.
Devletin asli görevlerinden birinin de yardıma muhtaç insanlara yardım etmek olduğunu vurgulayan Horozoğlu, 'Vatandaşımızın müracaatını inceleyerek gerçekten ihtiyaç sahibi olduğunu tespit ettikten sonra satın aldığımız akülü aracı kendisine teslim ettik. Bundan sonraki yaşamının renkleneceğine inanıyorum. Çünkü tek başına gezme şansına sahip oldu. İhtiyaçlarının birçoğunu kendisi yapabilecek. Devletin şefkatli eli her zaman muhtaç insanlara yardım edecektir' dedi.
Akülü aracına kavuşan Canan Yıldırım Ceylan ise, Kaymakam Cengiz Horozoğlu'na teşekkür ederek, 'Benim için hayat bundan sonra başlayacak' diye konuştu. Bugüne kadar eşi ve kızının yardımı ile hayatını sürdürmeye çalıştığını ifade eden Canan Yıldırım Ceylan, 'Ancak onlar da çalıştıkları için evde yalnız kaldığımda ne yapacağımı şaşırıyordum. Şimdi bu araçla sanki bana ayak bağışlanmış gibi oldu. Hiçbir zorluk çekmeden istediğimi yapma şansına kavuştum. Artık istediğim zaman arkadaşlarımın yanına, çarşıya alışverişe gidebilirim. Yani kısacası bazı ihtiyaçlarımı başkalarının yardımı olmadan kendim yapabileceğim. Ayaklarıma kavuşmuş gibi oldum. İnşallah benim durumumda olan insanlarda bu imkana kavuşur' diye konuştu.
Simavlı bedensel engelli Canan Yıldırım Ceylan, koltuk değnekleriyle geldiği Hükümet Meydanı'nda akülü aracıyla kısa bir tur attıktan sonra sevinç içerisinde evinin yolunu tuttu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com