Engelli Vatandaşların Kur'an Aşkı

Engelli Vatandaşların Kur'an Aşkı
Erzurum’da engelleri sebebiyle camiye gidemeyen ve Kur’an-ı Kerim öğrenemeyen vatandaşlar, azimleriyle örnek bir tavır sergiliyor

Erzurum’da engelleri sebebiyle camiye gidemeyen ve Kur’an-ı Kerim öğrenemeyen vatandaşlar, azimleriyle örnek bir tavır sergiliyor.
Erzurum’daki engelliler boş vakitlerini Kur’an ve kitap okuyarak geçiriyorlar. Erzurum’da engelleri sebebiyle camiye gidemeyen ve Kur’an-ı Kerim öğrenemeyen vatandaşlar, azimleriyle örnek bir tavır sergiliyor. Kur’an öğrenmek için kurs talep eden 18 engelli vatandaşın isteğini Türkiye Sakatlar Derneği Erzurum Şubesi karşıladı. Türkiye Sakatlar Derneği Erzurum Şubesi Başkanı Sadullah Efe de daha önce farklı alanlarda birçok kurs düzenlediklerini fakat Kur’an-ı Kerim kursunun diğerlerinden farklı bir anlam taşıdığını belirtti. Efe, ”Türkiye Sakatlar Derneği 1996 yılından beri faaliyetlerini sürdürüyor. Derneğimizde 13 tane meslek eğitimine yönelik kurslar açılırken bu kurslar içerisinde derneğimize kayıtlı üyelerimize yönelik Kuran’ı kerim öğrenme kursunu da açtık. Haytalarında hiç evlerinden çıkmayan üyelerimiz bu açtığımız kurslar sayesinde evlerinden çıkmış oldular. Böylelikle bir nebze olsun hayata farklı pencereden bakıyorlar. Bazı engellerinden dolayı camiye gidemeyen üyelerimize derneğimizde de Kuranı Kerimi okuma kurusu yapılıyor. Geçtiğimiz aylar içerisinde başlatmış olduğumuz Kuranı Kerimi öğreniyorum kurusu derneğimizde yapılıyor. Dernek üyelerimiz bu yıl ilk kez Kur'an-ı Kerim öğrenmek için bize talepte bulundular. Biz de onların taleplerini yerine getirdik. Diğer engelli üyelerimizi de Kur'an öğrenmeye davet ediyoruz. Talep edilmesi halinde engelli bayanlar için de kurs açacağız." dedi Kursa katılanlar arasında 63 yaşındaki Necati Yılmaz ile 55 yaşındaki Selami Karabağ da bulunuyor. Kamyon şoförlüğü yaparken geçirdiği kaza sonucu bacaklarını kaybeden Selami Karabağ, çocukluğundan beri arzuladığı halde öğrenemediği Kur’an okumayı bu kursta başaracağını söylüyor. Necati Yılmaz da, “Bu kursun açılması için biz talepte bulunduk. Daha önce Kur’an okumayı biliyordum ama tecvitle okumayı çok istediğim için bu kursa geldim. Bu sayede kendimi geliştireceğim, bilmeyen arkadaşlarımız da bu güzel kelamı öğrenmiş olacak.” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com