Engelliler Haftası...

Engelliler Haftası...
Kütahya'da bir grup engelli, Engelliler Haftasının başlaması dolayısıyla Vali Kenan Çiftçi'yi makamında ziyaret etti.

Kütahya'da bir grup engelli, Engelliler Haftasının başlaması dolayısıyla Vali Kenan Çiftçi'yi makamında ziyaret etti.
Vali Çiftçi, kabulünde yaptığı konuşmada, önemli olanın insanların kafalarındaki engellerin kaldırılması olduğunu söyledi.
Kütahya'da engellileri hitap eden derneklerde birçok proje üretildiğini ve bunların devamını dilediğini belirten Vali Çiftçi, şöyle konuştu:
''Önümüzdeki günlerde inşallah sizlerle beraber çok güzel şeyler yapacağız. Bütün dünya bunları yapıyor. Özellikle sivil toplum örgütleri bu işin içinde daha aktif yer alıyor. Ben sivil toplum örgütlerinin de en başta bu işin içerisinde olmasını arzu ediyorum. Bize projeler getirin, biz de elimizden geldiğince imkanlarımız çerçevesinde hepsini sizin hizmetinize sunalım. Sizin hayatınızı kolaylaştırıcı elimizden gelen bütün imkanları yerine getirelim. İnşallah bunlar olacak tabi bunun yanında yapılanlar da var. Çok daha güzel şeyleri el birliği ile yapacağız diye ümit ediyorum.''

-DPÜ REKTÖRÜ PROF. DR. AHMET KARAASLAN-
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, toplumun, kurum ve kuruluşların engellilerin sorunlarına duyarlı olması gerektiğini bildirdi.
Prof. Dr. Karaaslan, yaptığı yazılı açıklamada, her insanın yaşamında engelli olabileceğine işaret ederek, şunları kaydetti:
''Bizler insanız. Sağlıklı bir insan olarak günün birinde bir anda karşılaştığımız bir sağlık sorunu veya kaza nedeniyle engelli bir insan olabiliriz. Bizlerin de her an engelli olabileceğimizi düşünerek diğer engelli vatandaşlarımızın sorunlarına toplum, kurum ve kuruluşlar olarak duyarlı olmalı, engelli vatandaşlarımızın mutluluğunu ve toplumsal hayatın bir parçası olmalarını sağlayacak düzenlemeler yapmalı, onların sorunlarına gereken önemi göstermeliyiz.''

-AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI ÖZÜRLÜLER KOORDİNASYON BAŞKANI SANİYE GÜNGÖR-
AK Parti İl Başkanlığı Özürlüler Koordinasyon Başkanı Saniye Güngör, özürlü özürsüz bütün vatandaşları ayırmadan hak ettiği ya da ihtiyaç duyduğu hizmeti iyi bir şekilde alabilmesini amaçladıklarını bildirdi.
Güngör, yaptığı yazılı açıklamada, nüfusun yüzde 12'sini oluşturan engellilerin günlük hayatta karşılaştıkları sorunlara çözüm bulma, kendilerine yetebilen bireyler olarak hayatlarını sürdürmek için gerekli olan her desteği sağlamanın ''sosyal devlet'' olmanın önemli bir gereği olduğu kadar AK Parti'nin de hedefi olduğunu belirtti.
Özürlü vatandaşların kendi kendilerine yetebilmeleri, bilgi ve kültür düzeylerini yükseltmeleri, bir meslek sahibi olup bu meslekte iş edinmeleri ve diğer insanlarla sağlıklı ilişkiler kurup toplumun her alanına katılabilmeleri için gerekli çalışmaları yürüttüklerini ifade eden Güngör, şunları kaydetti:
''Amacımız özürlü özürsüz bütün vatandaşlarımızı ayırmadan hak ettiği ya da ihtiyaç duyduğu hizmeti iyi bir şekilde alabilmesidir. Her gün adım adım daha iyiye gidiyoruz, gideceğiz. Tüm dünyada özürlülere yönelik yapılan çalışmaların ana hedefi, özürlülerin toplumsal yaşamda tam ve eşit katılımının sağlanması ve özürlü vatandaşlarımızın güçlendirilerek fırsat eşitliğinin sağlanmasıdır. İçinde yaşadığımız toplumda ise özürlülerin kendi problemlerinin yanında var olan toplumsal ön yargılar en az özrün kendisi kadar önemlidir ve mücadele edilmesi gereken bir konudur. İlk defa iktidarımız döneminde çıkarılan Özürlüler Kanunu ve beraberinde getirdiği yeniliklerle özürlü vatandaşlarımızın şartlarında önemli iyileşmeler kaydedilmiştir. Sosyal yaşamın her alanında olduğu gibi özürlü çalışmalarının da bilincinde olan AK kadrolar, özürlü politikalarında dönemimizde kaydedilen başarıdan güç alarak tüm engeli vatandaşlarımızın ve ailelerinin yanında olup, çalışmalar yürütmenin gururu içerisindedir.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com