Engelliler için 14 bin kapak topladı

Engelliler için 14 bin kapak topladı
Kütahya Simav'da yaşayan Bağ-Kur emeklisi Süleyman Alyörük (68) engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye desteği için yürütülen "Mavi Kapak Kampanyası” kapsamında 4 ayda 14 bin plastik kapak topladı.

Kütahya Simav'da yaşayan Bağ-Kur emeklisi Süleyman Alyörük (68) engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye desteği için yürütülen 'Mavi Kapak Kampanyası” kapsamında 4 ayda 14 bin plastik kapak topladı.
Engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye desteği için ülke genelinde başlatılan kampanyalardan etkilendiğini ifade eden Alyörük, kampanyaya destek sağlamak amacıyla 4 aydan bu yana plastik kapak toplamak için Simav'da dolaşmadık cadde ve sokak ile girmediği kahvehane ve restoran kalmadığını bildirdi.
Topladığı kapakları tekerlekli sandalyeye dönüştürmek için sabırsızlandığını ifade eden Süleyman Alyörük, “En büyük arzum topladığım kapakların karşılığında engelli bir vatandaşımızın tekerlikli sandalyesine kavuşmasını görmek” şeklinde konuştu.
Plastik kapak toplama işine devam edeceğini ifade eden Alyörük, bu hususta duyarlı vatandaşları da kampanyaya destek vermeye davet etti.
Vatandaşların topladıkları kapakları kendisine ulaştırmak için 4 Eylül Mahallesi 4 Eylül Caddesi 20 numaralı evine getirmelerini isteyen Süleyman Alyörük, “250 kilo plastik kapağa bir adet tekerlekli sandalye verildiğini biliyorum.
250 kilo kapak toplayana kadar bu işi sürdüreceğim. Engelli bir vatandaşımızın önündeki engellerin kaldırıldığını görmek en büyük isteğim, arzum.
Belirlenen rakama ulaşınca topladığım kapakları istenilen adrese götürüp bizzat teslim ederek karşılığında tekerlekli bir sandalye alıp getireceğim.
Daha sonra bu sandalyeyi ilçe yöneticilerine teslim ederek hak sahibi bir vatandaşa verilmesini sağlayacağım” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com