Engelliler için araç uygulaması başlatılıyor

Engelliler için araç uygulaması başlatılıyor
Uşak Belediyesi, engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla engelli aracı uygulaması başlatacak.

Daha önce Zihinsel Engelli İş Eğitim Merkezi, Atlı Spor ve Rehabilitasyon Merkezi, kaldırımların engellilere göre yeniden düzenlenmesi gibi çalışmalara imza atan Uşak Belediyesi şimdi de engelli aracı projesini hayata geçirmek için çalışmalara başladı.

Engellilerin ihtiyacına göre dizayn edilecek aracı yine bir engelli vatandaş kullanacak.

Araç engelli vatandaşları evlerinden alıp gitmek istedikleri yere götürecek.

Belediye projeyi hayata geçirmek amacıyla araç siparişini verdiğini bildirdi. Yaklaşık 110 bin TL’ye alınacak araçta aynı anda 4 engelli vatandaş ile bir refakatçisi taşınabilecek.

Proje hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ali Erdoğan, amaçlarının engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak olduğunu söyledi. Bu konuda gelen talepleri de değerlendirdiklerini söyleyen Erdoğan, “Biz engelliler ile ilgili her projeye destek olmaya hazırız. Engelli dostu şehir olmak istiyoruz. Bu nedenle altyapıdan üst yapıya kadar birçok projemizi gerçekleştirirken engellileri de düşünerek dizayn ediyoruz. Engellilerimize daha farklı projeler ile destek çıkmaya gayret ediyoruz. Bu nedenle Zihinsel Engelli İş Eğitim Merkezi ve Atlı Spor ve Rehabilitasyon Merkezi’ni hayata geçirdik. Ayrıca kaldırımlarımızda da engellilerin rahatça yürüyebilmeleri için çalışmalarımız devam ediyor. Engellilerimiz için uzun zamandan beri düşündüğümüz otobüs projesini de uygulamaya koyuyoruz. Proje kısa sürede uygulamaya geçecek. Engelli aracımız 4 engellimizi ve refakatçisini rahatlıkla istediği yere taşıyacak. Bu şekilde engelli vatandaşlarımız istedikleri yerlere kolayca gidebilecek” dedi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com