Engellilerden "Renklerin Meşki" sergisi

Engellilerden Renklerin Meşki sergisi
Eskişehir Valisi Tuna: "Onları teşvik etmemiz, ellerinden tutmamız, moral ve maneviyat desteği vermemiz halinde, hayatı daha anlamlı, daha mutlu kılacak şekilde ortaya güzel eserler çıkarmalarına fırsat sağlamış oluyoruz"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, "Onları (engellliler) teşvik etmemiz, ellerinden tutmamız, moral ve maneviyat desteği vermemiz halinde, hayatı daha anlamlı, daha mutlu kılacak şekilde ortaya güzel eserler çıkarmalarına fırsat sağlamış oluyoruz" dedi.

Tuna, bir alışveriş merkezinde, "Renklerin Meşki" adlı serginin açılışında yaptığı konuşmada, sergilenen eserlerin, engellilerin neler yapabileceğinin göstergesi olduğunu söyledi. 

Sergide emeği geçen, iki kolu olmamasına rağmen ayaklarını kullanarak resim yapan Sümeyye Boyacı ile diğer engellilere, ailelerine ve öğretmenlerine teşekkür eden Tuna, "Onları teşvik etmemiz, ellerinden tutmamız, moral ve maneviyat desteği vermemiz halinde, hayatı daha anlamlı, daha mutlu kılacak şekilde ortaya güzel eserler çıkarmalarına fırsat sağlamış oluyoruz" diye konuştu. 

Tuna, Eskişehir'in, engelli insanlar için yaşanacak en güzel şehirlerden biri olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Bu tarz kültürel ve sanatsal çalışmalar da Eskişehir'in bu özelliğini daha da perçinliyor çünkü Türk Dünyası Kültür Başkenti olarak da birçok güzel çalışmaya ev sahipliği yapan kentimiz, engelli insanlarımızın da mutlu ve huzur içinde yaşadığı bir kent olmaya devam ediyor, gelecekte de devam edecek."

Vali Tuna, daha sonra eşi Pervin Tuna ve Boyacı ile serginin açılışını gerçekleştirdi. Tuna ve eşi, Boyacı ile sergiyi gezerek, eserler hakkında bilgi aldı.

Tuna, sergiyi gezdikten sonra Boyacı'nın eserlerinin de Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı yıllığına konulması talimatını verdi.  

Eskişehir Valiliği Engelliler Koordinasyon Merkezi Resim Atölyesi kursiyerlerinin geleneksel Türk resim çalışmaları ve ebru eserlerinden oluşan 60 tablonun yer aldığı "Renklerin Meşki" sergisi, 13 Mart'a kadar gezilebilecek. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com