Engellilere muhabese kursu

Engellilere muhabese kursu
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, engelli vatandaşlar için Muhasebe Kursu düzenleniyor.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, engelli
vatandaşlar için Muhasebe Kursu düzenleniyor.
Kursa katılıp başarıyla tamamlayanlara iş imkanı sunulacağını belirten Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Canata engelli gençlere meslek edindirmeye çalıştıklarını söyledi.
Gediz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Kütahya Sakatlar Derneği ve Kütahya İş- Kur İl Müdürlüğü tarafından engelli vatandaşlar için ortaklaşa düzenlenen Ön Muhasebe Kursu'na 13 kursiyer katıldı.
Kurs hakkında bilgi veren Gediz Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Canata, engelli gençlerin meslek edindirerek topluma kazandırılması amacıyla 01 Temmuz ile 23 Eylül tarihleri arasında 280 saat olarak düzenlenen Ön Muhasebe Kursu'nu başarı ile tamamlayan kursiyerlere belge verileceğini ve iş imkanı sağlanacağını söyledi.
Canata, Bilgisayar ve Muhasebe Öğretmeni Elif Nazlı Batı tarafından verilen kursun sonunda belge almayı hak kazanan gençlerin iş bulmalarının daha kolay hale geleceğini belirtti.
Canata, 'Çeşitli işyerlerinde belli sayılarda engelli çalıştırma şartı var. Düzenlediğimiz kurslarla engelli gençlerimizden söz konusu işyerlerine vasıflı eleman yetiştiriyoruz.
Böylece engelli gençlerimiz hem işyerleri tarafından aranan vasıflı birer elaman haline geliyor hem de toplum arasında istedikleri yeri edinmiş oluyorlar. İstihdam ve ekonomik çözümler üreten proje kurslarımızın yanı sıra bu gibi engelli insanlarımızın dertlerine çare üreten kurslara da ağırlık vereceğiz' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com