Engellilere tekerlekli sandalye

Engellilere tekerlekli sandalye
Kütahya'da, Almanya'da yaşayan bir grup vatandaş tarafından bağışlanan tekerlekli sandalyeler, sahiplerine törenle teslim edildi.

 Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Zafer Meydanı'ndaki Valilik binası önünde yapılan törende, engelliliğin insanın kendi iradesiyle ortaya çıkan bir sonuç olmadığını söyledi.
Herkesin kaza ya da hastalık sonucu engelli duruma düşebileceğini belirten Kocatepe, ''Kütahya'da 1286 engelli vatandaşımıza her ay evde ve kurumda bakım desteği veriyoruz. Aylık harcama tutarımız 625 milyar liradır. Bunun yanı sıra sivil toplum kuruluşlarımız ve hayırsever vatandaşlarımızın da maddi ve manevi katkıları var. Önemli olan, bu kardeşlerimizin bizimle beraber toplum içinde yer almalarıdır'' dedi.
Almanya Kütahyalılar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Feyzullah Ergen de Derneği 10 yıl önce eğitime hizmet amacıyla kurduklarını anlattı.
İl genelinde yaklaşık 60 öğrenciye burs verdiklerini dile getiren Ergen, 2006 yılında 270 adet manüel, 15 adet elektrikli sandalye getirerek Kütahya'da ihtiyaç sahiplerine verdiklerini kaydetti.
Konuşmaların ardından Dernek Yönetim Kurulu üyesi Sabahattin Ünver'in desteğiyle bağışlanan 320 adet manüel ve 4 adet akülü tekerlekli sandalye, sahiplerine verildi.
Törende, Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Nejat Özturan, Almanya Kütahyalılar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu üyesi Sabahattin Ünver, bazı daire müdürleri, engelliler ve yakınları hazır bulundu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com