Engellilerin istihdamı görüşüldü

Engellilerin istihdamı görüşüldü
İŞKUR Başmüfettişi Raşit Ulubey Afyonkarahisar'da engelli istihdamının yüksek oranda gerçekleştiğini bildirdi.

İŞKUR Başmüfettişi Raşit Ulubey Afyonkarahisar'da engelli istihdamının yüksek oranda gerçekleştiğini bildirdi.
Afyonkarahisar Belediyesi Engelliler Meclisi tarafından engelliler ve istihdam konulu bir konferans düzenledi. Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nde gerçekleştirilen programda konuşan Afyonkarahisar Belediyesi Engelliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt, Afyonkarahisar Belediyesi Engelliler Meclisi'nin pek çok alanda çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti. Engellilere yönelik memur sınavlarına hazırlık kursları düzenlediklerini hatırlatan Yurt, '15 arkadaşımız memur olarak işe başladı. 6 Nokta Körler Derneği Afyonkarahisar Şubesi olarak da İŞKUR ve belediye ile ilgili ortak bilgisayar kursu gerçekleştirdik. 30 kardeşimizden 10 tanesi istihdam edildi. Bu da büyük bir başarıdır' dedi.
Konferansı veren İŞKUR Başmüfettişi Raşit Ulubey ise Afyonkarahisar'daki engelli istihdamına yönelik bilgiler verdi.
İŞKUR Başmüfettişi Raşit Ulubey Afyonkarahisar'da Temmuz 2011 itibariyle özürlü çalıştırmakla yükümlü 130 özel sektör iş yeri bulunduğunu kaydederek, şöyle konuştu: 'Bu işlerlerinde 415 özürlü çalıştırılması gerekirken 408 özürlü çalıştırılmakta. Çalışanların 43 tanesi istihdam fazlası çalışanlardan oluşuyor. Çalıştırma yükümlülüğünü yerine getirme oranı ise Afyonkarahisar'da Temmuz 2011 itibariyle yüzde 88'dir.
Afyonkarahisar'da 16 kamu kurumunda 123 kişi çalışması gerekirken 166 engellinin çalıştığına dikkat çeken Başmüfettiş Raşit Ulubey; kamuda da yükümlülüğü yerine getirme oranının yüzde 95,1 olduğunu açıkladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com