Engelliye sahte sigortacı tuzağı

Engelliye sahte sigortacı tuzağı
Eskişehir'de, bir şahıs sakat kaldığı trafik kazası sonrası sahte sigortacılar tarafından dolandırıldı.

2004 yılında İstanbul'dan Edirne'ye giderken yolcu otobüsünün kaza yapması sonucu her iki bacağından sakatlanarak engelli kalan İbrahim Dayan (33), kaza sonrası sigorta haklarını kullanacağını söyleyen şahıslar tarafından 24 bin TL değerinde dolandırıldı.

Dayan, ''2004 yılında yolcu otobüsüyle tek taraflı olarak trafik kazası geçirdim. Sigortadan doğan haklarımı kullanmak için birileri geldi, biz senin hakkını alabiliriz, bize vekalet ver dediler. Daha sonra ben bu kişilere vekaletimi verdim. Bu işi yapan birçok kişi var, şirket gibi, aracı gibi. Engelli insanları böyle şebeke olarak dolandırıyorlar. Bu insanlar benim gibi engellilerden vekalet isteyerek bu işi yapıyorlar ve yüzde 30 yüzde 35 kadar kar alıyorlar. Mesela engelli kişi 50 milyar alacaksa 15-20 milyarını bu kişiler alıyor. Bu şahıslar benden vekalet aldıktan sonra 40 bin TL para aldı. Bunun içinden 14 bin TL'yi hakkım, payım diye aldılar, daha sonra beni tekrar arayarak 10 bin TL daha vermen lazım, teminat olarak bankadan gönder dediler. Kazazedeleri mağdur eden bu kişileri polis müsaade etmemeli'' diye konuştu.

Dayan, sahte sigortacıların trafik kazası sonrası sakatlanan şahısları tespit ederek, kazazedenin tam can derdinde olduğu sırada imza ve vekalet isteyerek insanları dolandırdığını ifade etti. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com