Engelsiz raketler

Engelsiz raketler
MANİSA'da tenis sporu ile tanışan bedensel engelliler, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Atatürk Olimpik Spor Kompleksi'nde tekerlekli...

MANİSA'da tenis sporu ile tanışan bedensel engelliler, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Atatürk Olimpik Spor Kompleksi'nde tekerlekli sandalyeleriyle engel tanımıyor. Engellilere rol model olmak istediğini belirten 47 yaşındaki Vedat Kurşun da tekerlekli sandalyesiyle tenis oynuyor.

Haftada iki kez antrenmanlara katılan 5 engelli, engelli tenis antrenörü Zeki Öcal ile birlikte antrenman yapıyor. 1.5 yaşında çocuk felci hastalığı nedeniyle engelli olan 47 yaşındaki Vedat Kurşun, yaş ve engeline aldırmadığını ve 1 yıl önce tenis ile tanıştığını anlattı. Kurşun, şöyle dedi:

"Antrenmanlara katılıyoruz. Zor bir spor. Ancak, amacımız zorlukları başarmak. Türkiye'de yeni yeni yaygınlaşan bir spor. Engelli insanların spor yapması, hayata dahil olması için bir araçtır. Onun için engellilerin spor yapması gerekiyor. Tekerlekli sandalye tenisi bize çok şey katıyor. Hayatta kolay bir şey yok. Engellilere rol model olmak istiyoruz. Maliyetli bir spor. Biz daha iyi sandalyelerle çalışmak istiyoruz. Daha profesyonelleri için sponsorlara ihtiyacımız var. Engellilere katkı sağlamak isteyen samimi insanlar varsa, spor yapmamızı teşvik etmek isteyen insanlar varsa bize yardımcı olsunlar."

Mersin'de 18-20 Kasım tarihlerinde yapılan şampiyonaya katıldıklarını dile getiren Kurşun, engellilere spor yapmalarını tavsiye etti. 13 yaşındaki Muhammet Keskin de 6 ay önce tekerlekli sandalye tenisi ile tanıştığını söyledi. Yüzmede 8 madalya sahibi olan Keskin, tekerlekli sandalye tenisinde de şampiyonluklar kazanmak istediğini dile getirdi. Bedensel engelli 19 yaşındaki Cemil Oğuzhan İnce de bu spor sayesinde evinden çıktığını ve sosyalleştiğini anlattı. İnce, "Bu spor sayesinde çok iyi arkadaşlar edindim. Elimizden geldiği sürece zorlukları kaldırarak bu sporda yer alıyoruz. Çok eğleniyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Engelsiz raketler

Engelsiz raketler

Engelsiz raketler

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com