Engin Alan sonunda isyan etti

Engin Alan sonunda isyan etti
MHP Milletvekili Engin Alan hapishane de bulunan pantolon sınırlamasından dolayı isyan etti.
Abdullah Öcalan’ın basın toplanması düzenlemek isteğini eleştiren  Alan, Öcalan’a verilen şartların herkese verilmesi gerektiğini belirtti.  
 
Abdullah Öcalan’ın yakalanmasında rol alan, emekli Özel Kuvvetler Komutanı, MHP Milletvekili Engin Alan, “Bebek katili kadar pantolon hakkım olsun” dedi. Alan, her hafta belli sayıda pantolon gelişine izin verildiğini belirterek, Öcalan’ın basın toplantısı talebine gönderme yaptı.
 
BÖLÜKBAŞI ZİYARET ETTİ
 
Vatan’dan Deniz Güçer’in haberine göre; MHP eski Milletvekili Deniz Bölükbaşı, geçtiğimiz günlerde halen tutuklu olduğu Sincan F tipi yüksek güvenlikli cezaevinde bulunan Engin Alan’ı ziyaret etti. Bir saat süren görüşmede Alan’ın, Öcalan’ın basın toplantısı istediğinin hatırlatılması üzerine, “Burada haftada bize getirilecek pantolon sayısında bile sınırlama var. Bebek katilinin ne kadar pantolon hakkı varsa bize de o verilsin” yorumu yaptığı öğrenildi.
 
KURŞUN NAMLUDAN ÇIKTI

Alan’ın çözüm sürecini değerlendirirken, “ülkenin bölünme noktasına geldiğini” ifade ettiği ve “Kurşun namludan çıktı” dediği belirtildi. Görüşmede tutuklu milletvekillerinin durumu da gündeme geldi. Alan, BDP Milletvekili Sabahat Tuncel’in TBMM’de görev yaptığını hatırlatarak, “Dosyasını Yargıtay’da tutuyorlar, işleme koymuyorlar. Tuncel hapisteyken vekil seçildi, dışarı çıktı. Sabahat Tuncel kadar olamadık” dediği belirtildi. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com