'Engin Alan'ı Ben Aday Yaptım!'

'Engin Alan'ı Ben Aday Yaptım!'
Ergenekon sanığı Yalçın Küçük, MHP'den milletvekili adayı olan emekli Korgeneral Alan'ı kendisinin aday yaptırdığını belirterek, “Tutuklanmasaydım Tuncay Özkan ve Atilla Uğur'u da seçtirirdim” dedi...

Oda Tv soruşturması kapsamında tutuklanan Ergenekon davasının tutuksuz sanığı Yalçın Küçük, ikinci Ergenekon davasının dünkü duruşmasında yaptığı savunmasında MHP milletvekili adayı eski eski Özel Kuvvetler Komutanı emekli Korgeneral Engin Alan'ı kendisinin aday çıkarttığını belirterek, “Eğer tutuklanmasam Hasan Atilla Uğur Albay ile Tuncay Özkan'ı da çok sağlam yerlerden milletvekili adayı çıkaracaktım.” diye konuştu.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ikinci Ergenekon davasının bugün görülen 122'nci duruşmasına eski İnönü Üniversitesi rektörü Prof.Dr. Fatih Hilmioğlu, Özel Harekat Daire Başkan vekili İbrahim Şahin ile gazeteciler Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu toplam 21 tutuklu sanık katıldı. Davanın tutuksuz sanığı olmasına rağmen Oda Tv soruşturması kapsamında tutuklanan Yalçın Küçük de tutuklu sanık bölümünde yer aldı.

Beni tutuklamakta geç kaldınız

Savunmasında eski Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz ile olan diyaloglarını anlatan Küçük şunları Öz'ün kendisini sorgularken, “Sonunda bunu da başardın. Ergenekon'dan milletvekili çıkardın.” dediğini söyledi. Küçük, “Beni geç tutukladıklarını söylediğimde 'Yok, tam zamanında' dedi. Evet Engin Alan Paşa'yı ben milletvekili adayı çıkardım. Eğer tutuklanmasam Hasan Atilla Uğur Albay ile Tuncay Özkan'ı da çok sağlam yerlerden milletvekili adayı çıkaracaktım.” diye konuştu.

Tuncay Özkan'ın çağrıştırdığı kadın

Savunmasında mahkemeyi Ortaçağ Avrupası'ndaki Engizisyon Mahkemelerine benzeten Küçük, sanıklardan Tuncay Özkan'ı ise o dönemde yargılanan Yahudi bir kadına benzeretek şunları anlattı: “Kadın Hıristiyan ama Yahudi olduğunu söylemesi için zorluyorlarmış. Bir süre sonra kadın acı içinde 'Tamam ne derseniz ben yaptım. Dediğiniz gibi ben Yahudi oldum.' diye bağırırmış. Nasıl Yahudi olduğunu sorduklarında da 'Söyleyin, nasıl isterseniz öyle Yahudi oldum' diye suçlamaları kabul etmek zorunda kalırmış.” ifadesini kullandı. Daha sonra Tuncay Özkan'a hitaben konuşan Küçük, “Tuncay, ne zaman bu kadını görsem seni hatırlıyorum. Sen de onun gibi bağırıyorsun ya, 'Suçum nedir? Bana suçumu söyleyin' diye bağırışın aklıma geliyor” dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com