Enkaz altında helalleştiler!

Enkaz altında helalleştiler!
'Sevdiye öleceğimi biliyorum. Hakkını helal et'

Van'da 23 Ekim'de meydana gelen depremde enkaz altından 64 saat sonra yaralı kurtulan, ancak aynı enkazdaki eşini kaybeden Sevdiye Erdem'in acısı dinmiyor.

EŞ DURUMUNDAN TAYİNİNİ İSTEDİ

Ahmet Erdem, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi'ni bitirdikten sonra vatani görevini yapmak üzere asteğmen olarak Mardin'e gitti. Mardin'deki bir okulda bilgisayar öğretmeni olarak askerliğini tamamlayan Erdem, döndükten sonra Muğla'daki bir ilköğretim okulunda göreve başladı. Bu sırada üniversiteden arkadaşı olan ve Van'da öğretmenlik yapan Sevdiye Acıhan ile hayatını birleştiren Ahmet Erdem, eş durumundan tayinini Van'a istedi.

Van'ın Erciş İlçesi'nde, Kocapınar Köyü'ndeki 50'nci Yıl İlköğretim Okulunda 2.5 yıldır bilgisayar öğretmenliği yapan Ahmet Erdem ile Sevdiye Erdem'in mutluluğu, Van depremine kadar sürdü. Sevdiye Erdem ise, Küplü Köyü'ndeki Cemile Küllük İlköğretim Okulu'nda 4 yıldır eşi gibi kadrolu sınıf öğretmenliği yapıyordu.

DEPREME MUTFAKTA YAKALANDI

Depremin olduğu pazar günü Erciş İlçesi'nde Van Yolu Caddesi'ndeki Emre Apartmanı'nın 3'üncü katındaki evlerinde geç kahvaltı yapan öğretmen çiftten Sevdiye Erdem, çayını alıp salona geçti. Eşi de çayını alıp salona geçecekken deprem oldu. Sevdiye öğretmen salonda, Ahmet öğretmen mutfakta kaldı. Sevdiye öğretmen kendisini kurtarmak için yere eğildi. Sarsıntının devam etmesiyle evin kiriş ve duvarları üzerlerine yıkıldı. Sevdiye öğretmen üzerine düşen enkazın altında kendisine korunaklı bir yaşam alanı yaratırken, Ahmet Erdem o kadar şanslı değildi.

ENKAZ ALTINDA 3 SAAT KONUŞTULAR

Beton kirişlerin altında kalan ve ağır yaralanan Ahmet Erdem'i göremeyen, fakat sesini duyan Sevdiye öğretmen, 3 saat süresince eşiyle konuşup, ona destek olmaya, birbirlerine moral vermeye çalıştı.

'ÖLECEĞİMİ BİLİYORUM, HAKKINI HELAL ET'

Enkazın arasında hava almak için kendisine bir boşluk yaratan Sevdiye Erdem, depremin ardından 3 saat sonra eşinin son sözlerini olan, "Sevdiye öleceğimi biliyorum. Hakkını helal et" sözlerini ve getirdiği tekbiri duydu.

Bunun üzerine eşine, "Sakın öyle bir şey düşünme. İkimiz de kurtulacağız, az kaldı" diyerek destek olmayı sürdüren Sevdiye Öğretmen, ancak defalarca seslendiği Ahmet Erdem'den yanıt alamadı.

64 SAAT ENKAZ ALTINDA KALDI

Hayat arkadaşını kaybettiğini anlayan ve saatler geçmesine rağmen enkaz altında çıkamayan Sevdiye Erdem'e umut ışığı 64 saat sonra doğdu. Arama kurtarma ekiplerinin Emre Apartmanının enkazında çalışma yapmaya başlamasıyla sesini duyuran Sevdiye Öğretmen, ekiplerin yardımıyla şans eseri enkazdan hafif yaralı çıkartılırken, Ahmet Erdem'in ise cesedine ulaşıldı.

GÖZYAŞLARI İÇİNDE TOPRAĞA VERİLDİ

Sevdiye Öğretmen arama kurtarma ekipleri tarafından hemen hastaneye kaldırılırken, eşinin cenazesi ise ailesi tarafından memleketi Denizli'nin Irlıganlı Beldesi'ne götürüldü. Ahmet Erdem burada düzenlenen cenaze töreninin ardından belde mezarlığında gözyaşları içinde toprağa verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com