Enver Aysever korkuttu!

Enver Aysever korkuttu!
Aykırı Sorular ile popülaritesini katlayan gazeteci Enver Aysever Gezi Parkı ile ilgii yorumda bulundu.

İzmir'de Kitap ve Kültür adlı programa konuk olarak katılan Aysever, burada yaptığı açıklamalarla AKP'ye Gezi Parkı üzerinden göndermelerde bulundu. Kitabın bir eylem aracı olduğunu belirterek “Kitap, iktidarı her zaman korkutur” dedi.

KİTAP İLK KEZ EYLEM MADDESİ OLDU

“Gezi Parkı eylemlerinde ilk defa kitabın eylemin maddesi olduğunu gördük” diyen Aysever, şunları söyledi:

“Kitap okuyan çocuklar, polislere kitap okunması, bir kütüphane kurulması. 80 yıllık cumhuriyet tarihinde kitap, ilk defa bu kadar popüler oldu. Çünkü okur yazar kitle, bu ülkede nedeni bilinen kabul edilmez bir şekilde potansiyel sanık olarak görülür, kitap itirazdır. Kitap vicdandır. Kitap dostu olan insandan kötülük gelmez. Kitap, iktidarı her zaman korkutur.”

“PASİF DİRENİŞ ETKİLİDİR”

Pasif direnişin dünyanın her yerinde etkili olduğuna da dikkat çeken Aysever, “TOMA’ya karşı karanfil uzatmak naif gelebilir. Ancak, ben o kanıda değilim. Artık daha fazla yanyana gelebiliyoruz. Karanfil uzatanların sayısı hiçte az değil. Karanfil kederli, acılı, kanlı bir çiçektir. Ama aynı zamanda karanfil barışın çiçeğidir. İnsanlarımızın salak değil, sadece edepli olduğunu düşünüyorum. Edepli olanların da edepsizlere göre daha dürüst olduğunu düşünüyorum” diye konuştu. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com