Erasmus öğrencileri Kampüsü gezdi

Erasmus öğrencileri Kampüsü gezdi
Eskişehir Anadolu Üniversitesi'ne (AÜ) Erasmus Değişim Programı ile gelen yabancı öğrenciler, kampüsleri gezdi.AÜ Erasmus Kulübü, Erasmus Öğrenci Değişim Programı ile üniversiteye gelen öğrenciler için oryantasyon programı kapsamında Yunus Emre ve İki

Eskişehir Anadolu Üniversitesi'ne (AÜ) Erasmus Değişim Programı ile gelen yabancı öğrenciler, kampüsleri gezdi.
AÜ Erasmus Kulübü, Erasmus Öğrenci Değişim Programı ile üniversiteye gelen öğrenciler için oryantasyon programı kapsamında Yunus Emre ve İki Eylül kampüslerinde gezi düzenledi. Rektörlük binası önünde bir araya gelen öğrenciler, Çağdaş Sanatlar Müzesi, öğrenci yemekhanesi ve Japon Bahçesi'ni gezdi. İki Eylül Kampüsü'nde de ilk olarak Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nu (BESYO) gezen ve Anadolu Üniversitesi Havaalanı'nı gören öğrenciler, Anadolu Üniversitesi'ni daha yakından tanıma olanağı buldu.
Sivil Havacılık Yüksekokulu öğrencisi ve Erasmus Kulübü Başkan Yardımcısı Mehmet Ertürk, 'Öğrenciler çoğu fakültenin nerede olduğunu bilmiyor. Çünkü, bazılarının kendi ülkelerinde böyle büyük bir kampüs bulma şansı yok. Böylesine büyük ve güzel bir kampüs gördükleri için de şaşırıyorlar. Öncelikle fakültelerin nerede olduğunu, nerede neyi bulabileceklerini ve özellikle de yemekhane ve kütüphanenin yerlerini onları anlattık. Ayrıca, bu yıl ilk defa İtalya'dan ve Portekiz'den gelen öğrenciler var. Sanırım, onlar da bu kampüsü gördükten sonra ileriki dönemlerde diğer arkadaşlarına tavsiye edeceklerdir' dedi. Kampüslerde gezdikleri yerlerin fotoğraflarını çeken yabancı öğrenciler, AÜ yerleşkelerinin büyüklüğü ve güzelliğinden etkilendiklerini, ülkelerine döndüklerinde Anadolu Üniversitesi'ni arkadaşlarına tavsiye edeceklerini söyledi. Çek Cumhuriyeti'nden Kristyna Cundrlova da, 'Çok ünlü bir kampüsü olduğu için burayı seçtim. AÜ kampüsünün bir çok resmini gördüm. Ayrıca, okuduğum bölüm de burayı seçmemin başka bir sebebi' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com