Erbakan Hoca'nın, SP'si; AKP'ye mi Katılacak?

Erbakan Hoca'nın, SP'si; AKP'ye mi Katılacak?
AKP, siyasette yeni oyunlara mı hazırlıyor? Kulislerde, Saadet Partisi'nde Fatih Erbakan'ın genel başkan yapılacağı, ardından da Erbakan'ın, AKP'ye katılıp, partisini fesh edeceği konuşuluyor... Sansürsüz Haber, bu iddiayı, milletvekillerine sordu.

ÖZEL|SANSURSUZHABER

"ERBAKAN'I ZORLUYOR OLABİLİRLER!"

Bülent  Kuşoğlu- CHP Ankara Milletvekili

"Fatih Erbakan, böyle birşey yaparsa, babasına ihanet etmiş olur. Sanmıyorum böyle birşey olacağını... Numan Kurtulmuş da, kuruluş aşamasında değil ama sonradan böyle bir katılımda bulunmuştu. Bu tür olaylar, gönüllü olarak yapılmıyor bence. Zorlayarak yapılan işler. İnsanlar, genel olarak böyle şeylere mecbur ediliyor. Fatih Erbakan'ın için de para veya başka konularla ilgili sıkıştırılmış olabileceğini düşünüyorum. Sıkıştırılan kişilerin, böyle davranması mümkün olabiliyor. 

"KOLTUK İÇİN PARTİ DEĞİŞTİRİYORLAR"

Mehmet  Şeker - CHP Gaziantep Milletvekili

"Son zamanlarda bu iddia kulislerde konuşuluyor. Erbakan ya da Kamalak ile ilgili değil sadece... Gelecek seçimde, Saadet Partisi'nin örgütlerini fesh edeceği söyleniyor. Kesin olarak bilme şansımız yok ama ben de duyuyorum. Ama bildiğim birşey var, bu Meclis çatısı altında birşey konuşuluyorsa, gerçekleşir.  Eğer iddia gerçekleşir ise, ben ihanet olarak değerlendirmem. Çünkü aynı dünya görüşünü savunuyorlar. Siyasette dik duruşları yok. Rahmetli Necmettin Erbakan'ın anti-Amerikancı, anti-emperyalist duruşu olmadıktan sonra, hangi partiye giderse gitsin fark etmez, ortada ideoloji yok çünkü.  Artık siyasetin sıkıntısı bu durum... Mevki, makam için, koltuk için, ihale için parti değiştirmeler çok kolaylaştı. Düne kadar 'bunlar hırsız' diyenler AKP'ye geçip genel başkan yardımcısı oluyor, o yüzden bu tür olaylar da bana garip gelmiyor... "

"KARİYERİ SON BULUR"

Gökhan Günaydın- CHP Genel Başkan Yardımcısı

"Şu anda Türkiye Cumhuriyeti  demokrasinin yaşadığı en temel sorun AKP'nin kendi kulvarını konsolide  etmesi, Numan Kurtulmuş ve Süleyman Soylu'yu da saflarına katarak, zaman zaman BBP ile işbirliği yapıp, dönem dönem sağı konsolide etmeyi başardı. AKP'nin , Saadet Partisi'ne karşı böyle birşey yapması anlaşılabilir.  Bu partiyi yutmak ister. Ama şunu unutmamak lazım, Soylu'nun ya da  Kurtulmuş'un daha önce kurduğu siyaset, AKP'de edindikleri koltuklarla son buldu. Kariyerleri de son buldu bence. 

Saadet partisi, AKP'nin kaybettiği  iki milyon oyun, yediyüz binden  fazlasını toplamayı başardı, o nedenle bu çizginin devam etmesi, bu kişiler açısından daha değerliydi bence.  AKP içine giren herşey eriyip, sıradanlaşıyor, ama böyle bir katılımı da bence  kuşkusuz yapmak ister. "

Burcu Oral Evren | SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com