Erbakan'a HAS Parti Soruldu!

Erbakan'a HAS Parti Soruldu!
Türkiye Partisi (TP) Genel Başkanı Abdullatif Şener'le parti genel merkezinde biraraya gelen SP Lideri Erbakan'a Kurtulmuş'un HAS Parti'si soruldu..

Erbakan Şener'e yeşil ışık yaktı.
Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan, seçim öncesi olası ittifaklar konusunda, ''Ülkemiz, milletimiz için gereken ne ise hepimiz onu seve seve yerine getiririz'' dedi. Erbakan, Numan Kurtulmuş'un HAS Partisi için 'hayırlı olsun' dedi.

Erbakan, kendisine 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulunan Türkiye Partisi (TP) Genel Başkanı Abdullatif Şener'le parti genel merkezinde biraraya geldi.

Erbakan, Şener'e ziyaretinden dolayı teşekkür etti, Abdüllatif Şener'in kendileri için kardeş mahiyetinde olduğunu, uzun yıllar beraber çalıştıklarını ve her zaman yakın dost olduklarını söyledi. Erbakan, Şener'le yapacakları görüşmede, Türkiye ve dünya meselelerine ilişkin görüş alışverişinde bulunacaklarını ifade ederek, ''Böylece halkımızın, milletimizin beklediği, özlediği idareye kavuşması için neler yapılması lazım geldiği konusunda fikirlerimizi ortaya koyacağız'' dedi.

Erbakan, 7 ay sonra Türkiye'de bir genel seçimin olacağını hatırlatarak, ''Bu seçimin Türkiye'nin kurtuluşuna vesile olması için ne yapılması gerektiği konusunda fikir teatisinde bulunacağız'' diye konuştu.

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdullatif Şener, görüşmede 'Muhterem Hocam' dediği Erbakan'ın Saadet Partisi Genel Başkanlığına seçilmesi dolayısıyla kutlama ziyaretinde bulunduğunu kaydetti. Şener, Türkiye'de siyasetin en önemli sorunlarından birinin, bir dönem birarada olan siyasetçilerin daha sonra biraraya gelememeleri olduğunu söyledi.

ACABA SEÇİM İTTİFAKI OLACAK MI?

Bir gazetecinin, SP eski genel başkanı Numan Kurtulmuş'un yeni bir parti kurması konusundaki soruya Erbakan, 'hayırlı olsun' demekle yetindi.

Şener'in seçimlerde bir güç birliği oluşturma konusunda yürüttüğü çalışmaların hatırlatılması üzerine Erbakan, ''Ülkemiz, milletimiz için gereken ne ise hepimiz onu seve seve yerine getiririz'' yanıtını verdi.

Saadet Partisi ile Türkiye Partisi arasında seçimler öncesinde bir birleşme olup olmayacağı sorusuna da Erbakan, ''Böyle bir şeyi düşünmedik. Ama bizim kalplerimiz her zaman beraberdir'' karşılığını verdi. Erbakan, ''Seçimde ittifak söz konusu olabilir mi'' yolundaki bir başka soruya da ''Bunlar, konuşmalar esnasında ortaya çıkacak gerçekler. Daha konuşmayı yapmadık'' yanıtını verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com