"Erciyes'i dünyaya tanıtacağız"

"Erciyes'i dünyaya tanıtacağız"
Kayseri 2017'deki Olimpiyatlara talip oldu...

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Erciyes Kayak Merkezi ile 2017 Avrupa Gençlik Olimpiyatları'na aday şehirlerden biri olduklarını belirterek, "Erciyes'i dünyaya tanıtacağız" dedi.

Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi Projesi'nin Türkiye'de bir ilk olduğunu kaydeden Başkan Özhaseki, "Türkiye'de kayak merkezleri bulunuyor ancak Alp Disiplini adı verilen sistem ülkemizin hiçbir yerinde yok. İçerisinde bulunan sosyal tesisleri, tatil köyü, oldukça kaliteli ve dünya standartlarına sahip pistleri ile Erciyes, bir ilk olma özelliğine sahip" dedi.

2017 olimpiyatlarına dünyanın pek çok yerinden aday şehirler olduğunu kaydeden Başkan Özhaseki, "Bu tür programlar Erciyes'in dünya çapında tanıtılması açısından önemli. 1-2 yıl içerisinde Erciyes'te yapılan tesislerin hepsi tamamlanacak. Biz sadece 2017 olimpiyatlarına talip olmakla kalmayacağız her yıl düzenlenen bazı şampiyonalara da talip olacağız. Sadece bu olimpiyatlarla değil Erciyes'te yapacağımız etkinliklerle de Kayseri'nin adını duyuracağız" şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com