ERCİYES'TE OTEL YERLERİ SATIŞA ÇIKTI

ERCİYES'TE OTEL YERLERİ SATIŞA ÇIKTI
ERCİYES'TE OTEL YERLERİ SATIŞA ÇIKTI

KAYSERİ - Mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi'ne ait Hisarcık Tekir Göleti ve Kabaktepe mevkiinde bulunan toplam 21 adet otel yeri arsasının satışını içeren ihale yapıldı. İhale kapsamında 7 adet konaklama tesisi arsasının satışı gerçekleştirildi.
İhale öncesi açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi Projesi'nde önemli bir aşamaya gelindiğini belirterek şimdiye kadar Erciyes'te Büyükşehir Belediyesi'nin gerek üstyapı gerekse de altyapı ile ilgili önemli işler yaptığını hatırlattı.
Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi Projesi'nde hem Büyükşehir Belediyesi'ne hem de özel sektöre görevler düştüğünü söyleyen Başkan Özhaseki, "Bize ait olan hizmetlerde zaten yıllardır bir çaba içerisindeyiz. Hiç aralık vermeden çalışmalara devam ediyoruz. İlk etapta altyapının yapılması daha sonra teleferik-telesiyej akslarının yapılması, göletin ve oradaki karlama ünitelerinin, sosyal tesislerin yapılması işini biz üstlendik. Bir kısmını yaptık hizmete açtık. Bir kısmı da devam ediyor. Bir de ayrıca özel sektöre devredeceğimiz işler var. Bugün burada otel yerlerinin ihalesini yapacağız. Dışarıdan da talipler var. Bizim için önemli olan belli bir rakamda bu otel yerlerinin satılması değil. Gerçekten otelcilerin gelip alıp, oraya otel inşa edecek olması. Konaklama tesis arsalarının hepsi satılmazsa önümüzdeki haftalarda kalanlarının satışına devam edeceğiz." dedi.
Başkan Özhaseki'nin konuşmasının ardından ihaleye geçildi. Başkanlık Toplantı Salonu'nda düzenlenen ihaleye Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın başkanlık etti. İlginin oldukça yoğun olduğu ihalede Hisarcık Tekir Göleti ve Kabaktepe mevkiinde bulunan 20 adet konaklama tesisi arsasından 7'sinin satışı gerçekleşti.
İhalede toplam 4 ayrı otel yeri arsası alan DYE İnşaat LTD. ŞTİ'den Hüseyin Yayla, bu tesisleri bir konsorsiyum bünyesinde değerlendireceklerini belirterek, "Kayseri'ye de bir hizmetimiz olsun istedik. Başarılı bir konsept oluşturup Kayserimize ve Erciyesimize hizmet vermek arzusundayız. Bu proje büyük ve kapsamlı bir proje. Projenin büyüklüğü bizim Erciyes'e olan ilgimizi artırdı." dedi.
Öte yandan Erciyes Dağı Kabaktepe mevkiinde bulunan 1 adet konaklama tesisi arsası ile Hisarcık Tekir Göleti ve Kabaktepe mevkiinde bulunan 13 adet konaklama tesisi arsası ihalelerine katılım olmadığı için bu ihaleler pazarlığa kaldı.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com