Erdal Eren anıldı

Erdal Eren anıldı
12 Eylül askeri darbesinin simge isimlerinden biri olan, yaşı büyütülerek idam edilen Erdal Eren, idamının 32. yıldönümünde mezarı başında anıldı.

Emek Gençliği’nin çağrısı ile Karşıyaka Mezarlığı’nda gençlerle birlikte, Devrimci 78’liler Federasyonu, 78’liler Birlik ve Ankara 68’liler Derneği üyeleri, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu ve Manisa Milletvekili Sakine Öz, Erdal Eren’in ağabeyi Erkan Eren, Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda örgüt temsilcisi anmaya katıldı.
 
Anmada, üzerinde Erdal Eren’in fotoğrafının bulunduğu “Emperyalistler ve işbirlikçiler için ölmeyeceğiz, öldürmeyeceğiz” yazılı pankart açıldı.
 
Mezarlığa kadar yapılan yürüyüş sırasında da sık sık, “Deniz’lerden Erdal’a gençlik emeğin saflarında”, “Gençlik gelecek, gelecek sosyalizm”, “Darbeciler halka hesap verecek”, “Yusuf, Hüseyin, Deniz sürüyor, sürecek mücadelemiz” sloganları atıldı.
 
Emek Gençliği adına konuşan Evrim Sancı, 32 yıldır Erdal’ı unutmadıklarını göstermek için burada olduklarını dile getirdi.
 
Sancı, “12 Eylül’ün paşaları bugün sözde yargılanıyorlar. Ama fikirleri, onların bıraktığı tohumları bugün yine devletin başında olanlardır” dedi. Daha sonra Erdal’ın cezaevinden annesine gönderdiği mektup okundu. (CT K)

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com